چهارشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
15 آگوست 2016 ، ساعت 12:01 1,542 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19533

سومین مدال ایران ؛ برنز عبدولی / کاروان در جایگاه بیست و دوم قرار گرفت

سعید عبدولی سومین مدال کاروان ایران را به دست آورد. در ساعات اولیه روز دوشنبه فرنگی کار وزن ۷۵ کیلوگرم ایران با پیروزی در مسابقه رده بندی برنز المپیک را به دست آورد.

به گزارش جلال شرق، روز تلخ کشتی فرنگی ایران با یک برنز به پایان رسید. در روزی که حمید سوریان نابغه کشتی ایران و سعیدعبدولی در دیداراول خود شکست خوردند رقیب عبدولی به فینال رسید و در شانس مجدد کشتی گیر ایرانی به جدول بازگشت.
بازگشت او به جدول شانس مجدد در نهایت به دیدار او با باسکی مجارستانی در رده بندی منجر شد . دیداری که عبدولی با پیروزی ۵-۲ در آن به مدال برنز المپیک رسید.
سومین مدال ایران ؛ برنز عبدولی / کاروان در جایگاه بیست و دوم قرار گرفت(+جدول/عکس)
 کشتی طوفانی سعید عبدولی برای کسب مدال برنز ۳ امتیاز پی در پی را همان ثانیه های ابتدایی داشت. یک خاک به همراه خارج شدن پای پیتر باسکی این امتیازات را برای ایران داشت. عبدولی فنون را یکی پی از دیگر می زد اما سوبلس باسکی اختلاف را به حداقل رساند تا کشتی ۳ بر ۲ شود. وقت اول با همین امتیاز به اتمام رسید تا عبدولی شانس بیشتری برای حضور روی سکو داشته باشد.
 حمله های پی در پی عبدولی فرنگی کار مجار را مجبور به ادامه کار در گارد دفاعی داشت و همین مساله اخطارهایی پی در پی را برای باسکی همراه می آورد اما فرنگی کار ایرانی مبارزه را در سرپا دنبال می کرد تا اینکه در یکی از حملات خود پای باسکی را از تشک خارج کرد تا به همراه یک اخطار دیگر امتیازات ۵ بر ۲ به سود عبدولی شود.
سومین مدال ایران ؛ برنز عبدولی / کاروان در جایگاه بیست و دوم قرار گرفت(+جدول/عکس)
پیکار دو کشتی گیر برای کسب مدال برنز در نهایت با همان امتیاز ۵ بر ۲ به سود عبدولی به پایان رسید تا صورت زخمی اولین مدال کشتی ایران را به دست بیاورد.
مدال برنز عبدولی تاثیر زیادی در جایگاه ایران در رده بندی ندارد و ایران و جاماییکا رادر رده ۲۲ رده بندی مشترک کرده است. در حال حاضر ایران در انتهای جدول رده بندی برای تیم های دو مدال طلایی قرار گرفته و در رتبه ۲۲ . اگر کشتی فرنگی و نابغه اش سوریان یک مدال طلا به کاروان رسانده بودند رتبه ایران تا پانزدهم بالا می آمد. / عصر ایران
سومین مدال ایران ؛ برنز عبدولی / کاروان در جایگاه بیست و دوم قرار گرفت(+جدول/عکس)
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است