شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۵:۴۲ 1,367 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :39694
فرمانده سپاه پاسداران ناحیه آستانه اشرفیه:

سپاه پاسداران، یک نهاد برخاسته از انقلاب اسلامی است

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه آستانه اشرفیه به مناسبت سالروز تءسیس سپاه پاسداران گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، یک  نهاد برخاسته از انقلاب اسلامی است .

به گزارش جلال شرق ، سرهنگ پاسدار حسن حبیبی در گفتگو با رسانه ها اظهارکرد: با توجه به ماهیت اسلامی و باورهای مذهبی در انقلاب اسلامی ، سپاه پاسداران از نیروهای مخلص ، متدین و انقلابی و از اقشار مختلف مردم به ویژه دانشجویان پیرو امام شکل گرفت.

وی با بیان اینکه این نهاد جدید در حفظ و حراست از نهال نوپای انقلاب نقش مهمی را ایفا کرد  افزود : سپاه پاسداران رفته رفته در حوزه های خدمتی و در کنار نهادهای امنیتی به ویژه ارتش جمهوری اسلامی به جایگاه ویژه ای دست یافته است .

سرهنگ حبیبی با اشاره به تغییر و دگر گونی در اوضاع جامعه پس از پیروزی نهضت امام ( ره ) خاطر نشان کرد : باید تدابیر لازم برای حفظ ،تداوم ، ثبات و نیز دستاوردهای انقلاب اتخاذ می شد و سپاه پاسداران پس از تاسیس در تمامی صحنه های انقلاب و با حضور مستمر و مستحکم خود ثبات و پاسداری انقلاب را تضمین کرد.

وی با تاکید بر این نکته که سپاه پاسداران منشأء خدمات و آثار پر برکتی برای انقلاب  اسلامی شده است تصریح کرد : در سال های نخستین انقلاب ، ترورها ، نا امنی ها و تهاجمات نظامی ضد انقلاب   با حضور سپاه پاسداران خنثی شد.

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه آستانه اشرفیه  به مقاومت ستودنی و حضور سپاه در عرصه های دفاع مقدس  پرداخت و افزود : سپاه پاسداران نقش موثری در شکست طرح ها و سیاست های خصمانه آمریکا در منطقه غرب آسیا و برخورد شجاعانه در برابر تروریسم و تکفیریهای داعش در سوریه ، عراق ، یمن و…  داشته است .

وی به خدمات سپاه پاسداران پس از دوران جنگ تحمیلی پرداخت و افزود : حضور سپاه پاسداران در سازندگی کشور در ابعاد مختلف علمی ، فرهنگی  و محرومیت زدایی برکسی پوشیده نیست .

سرهنگ حبیبی تصریح کرد :  امروز سپاه بیش از آن که یک سازمان صرفاً نظامی باشد  نهادی است که در کنار حفاظت از تمامیت ارضی ایران و صیانت از جمهوری اسلامی و دستاوردهای آن در ارتقای فرهنگ و تحقق جامعه اسلامی می کوشد.

فرمانده سپاه پاسداران تشکیل سپاه پاسداران را به عنوان یک شجره دفاعی در ابعاد مختلف برشمرد و افزود : سپاه مدافع ارزشها و گفتمان حضرت امام ( ره ) و انقلاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی به فرهنگ نیروهای سپاهی اشاره کرد و اظهارداشت : فرهنگ نیروهای سپاهی این است که خودشان را برای هر تهدیدی آماده می کنند نه این که بعد از حمله دشمن وارد صحنه شوند بلکه پیوسته سپاه ، خود را مخاطب حوادث می داند.

 

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است