پنج شنبه, ۷ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
22 آگوست 2015 ، ساعت 16:30 670 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :1932
امام جمعه آستانه اشرفیه :

سیاست گذاری در برنامه های مساجد باید به دست مردم باشد

امام جمعه آستانه اشرفیه عصر امروزدرمجمع عالی بسیج شهرستان آستانه اشرفیه گفت: سیاست گذاری ما در امور مساجد باید طوری انجام بگیرد که تمام برنامه مساجد به دست مردم باشد.
به گزارش جلال شرق، حجت الاسلام محمد ساجدی در جمع مشترک ائمه جمعه و جماعت و هیأت امنای مساجد ، فرماندهان حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج افزود : سیاست گذاری ما در حوزه دینی و مجموعه وظایفی که داریم سهم عمده و اساسی آن مسایل فرهنگی است .

IMG_3447
وی افزود : سیاست گذاری فرهنگی ما در درون مساجد و از ناحیه پیروان مکتب اهل بیت یک بحث مهمی است و باید با کمترین بهانه ای اسباب طرد دیگران را به وجود نیاوریم و اگر چنین باشد مسیر را غلط طی کرده و به قول ما طلبه ها نقض غرض شده است.
امام جمعه آستانه اشرفیه به دیدگاه های مختلف افراد در جامعه اشارت کرد و یاد آور شد: آدم ها دارای سلایق خاصی هستند نمی توان در مکانی چون مسجد همه مثل ما فکر کنند و اگر تدیّن ، اصالت ، صداقت و پاکی آدمها را می دانیم به سلیقه فکری و جزیی آدمها فکر نکنیم و برای همه فضا را ایجاد کنیم .
وی با تصریح این سخن که در برنامه ریزی نماز جمعه این فرصت برای همه نیروهای مساجد وجود دارد خاطر نشان کرد: نظرات سیاسی مختلف جامعه نباید منشأ اختلاف بین اصحاب مساجد شود.

IMG_3459
ساجدی با اشاره به آیه ای از قرآن تاکیدکرد: وقتی دین ، قرآن ، پیامبر و مکتب اهل بیت ما یکی است باید با دیده رحمت به یکدیگر بنگریم .
وی با بیان این نکته به سمت رسمی کردن مسایل مساجد نرویم افزود : امام خمینی ( ره ) در این نوع مسائل سلوکی داشت که می تواند چراغ راه ما باشد و ما باید فضایی ایجاد کنیم که انسانهای مختلف و مفید انگیزه خدمت پیدا کنند.
امام جمعه آستانه اشرفیه اولویت حال حاضر جامعه را مسائل فرهنگی نام برد و ادامه داد: اگر میدان را از دیگران بگیریم و آنها نتوانند خدمت کنند در واقع آنها را به سمت برنامه های فرهنگی دشمن جلب کردیم .

IMG_3465
دبیر ستاد رسیدگی به امور مساجد نیز در این همایش امور رسیدگی به مساجد را بر سه محور حمایت ، هدایت و نظارت نام برد و گفت: فقط تا ۳۰ درصد برنامه مساجد ما در شهرستان بر اساس برنامه های ستاد امور مساجد است و باید همه مساجد ساماندهی شوند.
حجت الاسلام صباحی افزود : ستاد امور مساجد این اختیار را دارد که بر اسا ۱۶ شرح وظایفی که برایش تعریف شده است عمل نماید.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت : باید در مساجد سازی مدیریت انجام بگیرد کسی که ۵۰۰میلیون تومان برای ساخت یک مسجد هزینه می کند باید در کنار آن مسایل فرهنگی را را هم طراحی نماید.
وی یکسان سازی مهر و تابلوهای مساجد شهرستان را مورد تاکید قرار دادو تصریح کرد: هئیت امنای مساجد موروثی نیست و باید بر اساس ابلاغ ستاد امور مساجد این افراد به مدت سه سال به انجام کارهای امور مساجد بر اساس برنامه های ستاد حرکت کنند.

IMG_3412
در این همایش حجت الاسلام دانش اختر مسئول عقیدتی سپاه آستانه اشرفیه ، حجت الاسلام کلدی مسئول بسیج طلاب شرق گیلان و تنی چند از اعضای بسیج مساجد خواستار اجرایی شدن طرح مربوط به مساجد این شهرستان شدند که برای بررسی نهایی و موافقت آن به نشست آتی مجمع عالی بسیج این شهرستان موکول شد.

IMG_3415 IMG_3440 IMG_3449 IMG_3452 IMG_3457

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است