شنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
28 جولای 2016 ، ساعت 10:48 1,693 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18641

سید رضا جوادپور فرماندار لنگرود: ۱۷۰ میلیارد ریال مطالبات چای کاران لنگرود است

سید رضا جوادپور فرماندار لنگرود در جلسه شورای اداری شهرستان لنگرود که با حضور مدیران کل استان، مسوولین شهرستان و نماینده مردم لنگرود برگزار شد گفت :۱۷۰ میلیارد ریال مطالبات چایکاران لنگرود است.

به گزار ش خبرنگار جلال شرق از لنگرود،وی با بیان اینکه یکی از خواسته های اصلی چایکاران شهرستان پرداخت مطالبات است اظهار کرد :۶۰ درصد مطالبات هنوز پرداخت نشده است.
فرماندار همچنین به حوادث مختلف سیلابی در دیوشل، اطاقور و چندین نقطه دیگر شهرستان اشاره کرد و افزود :خاک مناطق روان شده و جهت جلوگیری از حوادث ناگوار بعدی هر چه زودتر باید تامین اعتبار گردد.
جوادپور تسریع در پرداخت بدهی و مطالبات پیمانکاران و بهره برداری از بیمارستان در حال ساخت لنگرود را تا پایان سال ۹۵، همچنین مشکل لاین کنارگذر شلمان به لنگرود و برگرداندن آن به حالت درست و منطقی_لنگرود به شلمان _همچنین توجه به سدهای لاستیکی و تامین منابع مالی برای اتمام پروژه سدسازینیز همکاری آب و فاضلاب با شهرداری جهت در اختیار قرار دادن ۲هکتار زمین برای ساخت کارخانه کمپوست را خواستار شد.
اکبرزاده مدیر کل بنیاد مسکن استان گیلان وضعیت اجرای طرح هادی در شهرستان لنگرود را مطلوب عنوان کرد و گفت در حال حاضر شاخص شهرستان ۳۴/۷ درصد است در حالی که در استان ۳۱/۳ درصد میباشد.
اکبر زاده ازپرداخت ۷۱۱ فقره تسهیلات بهسازی مسکن روستایی خبر داد و گفت توانسته ایم ۱۰ میلیارد تومان اعتبار جذب کنیم و امیدواریم در با رشدی که اتفاق افتاده پایان کار ۳۷۰ مسکن روستایی را دریافت نماییم. وی همچنین اظهار امیدواری کرد میزان اعتبار به ۲۰ میلیارد تومان افزایش یابد.

IMG_20160728_095739
ظهیری مدیر کل گاز استان نیز در شورای اداری لنگرود هم طی سخنانی پیشرفت گازرسانی روستایی در لنگرود را خوب عنوان نمود و گفت :از ۱۳۳ روستای هدف گازرسانی به ۶۶ روستا انجام شده بود. ۴۲ روستا را در برنامه قرار دادیم. وی با اشاره به تحرک ناچیز در سال ۹۴ بیان نمود در اواخر سال ۹۴با شتاب گرفتن کار پیشرفت خوبی حاصل شد و گازرسانی لنگرود از ۸۰ درصد به ۹۳ درصد رسید. مدیر کل گاز استان اضافه کرد تا پایان آذر کلیه روستاهای هدف گازرسانی و شاخص آن به ۹۴ درصد برسد. وی نرم کشوری را ۶۳ درصد و استان گیلان را ۷۶ درصد عنوان و اعلام کرد در پایان سال نرم استان به ۹۲ درصد خواهد رسید که لنگرود با ۹۴ درصدو ۲ درصد بیش از نرم استان در صدر قرار خواهد گرفت.
فر امینی مدیر کل آب و فاضلاب شاخص آب شرب بخش مرکزی را بالاتر از ۹۴ درصد دانست و افزود :۴۳ روستا در بخش مرکزی وجود دارد که ۳۸ روستا از آب شرب مطمئن برخوردار هستند. بیش از ۴۳۰ کیلومتر لوله گذاری با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان صورت گرفته است وی گفت :۵ روستا در دست اقدام است و پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی دارد که امیدواریم تا هفته دولت امسال به بهره برداری برسد.

فر امینی کمبود آب در ۶۲ روستای بالای بیست خانوار بخش اطاقور را از مهم ترین مشکلات دانست و گفت برای رفع آن عملیات اجرایی مجتمع شهید املاکی در سال ۹۳آغاز شد و روند اجرایی خوبی دارد. وی افزود از ۵۵ کیلومتر ۲۳ کیلومتر لوله گذاری آب صورت گرفته و در فاز یک آن طبق برنامه تا پایان شهریور آب به تمام مسیرمجتمع تا اطاقور خواهد رسید. وی ادامه داد:امیدوارم تا پایان سال ۹۵ باقی روستا ها یعنی سی روستای دیگر هم از آب بهره مند گردند. وی اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای این انتقال را ۳میلیاردو ۸۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و عنوان نمود در هفته دولت حدود ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اجرای پروژه در نظر گرفته شده است.

مهندس شعبانپور معاون عمرانی استان :تاکید استاندار بر عدم شروع پروژه های جدید تا اتمام پروژه های ناتمام است
معاون عمرانی استان گفت علیرغم اینکه سال ۹۴ سال مالی سختی بود اما کارهایی که مدیران استانی انجام دادند شایسته تقدیر است. وی افزود با توجه به تاکید استاندار بر عدم شروع پروژه های جدید و اتمام پروژه های نیمه تمام بهتر است اولویت به پروژه هایی داده شود که مراحل تکمیلی را می گذرانند.
وی با بیان اینکه اعتبارات عمرانی واریز شده اظهار داشت طبق دستور استاندار این اعتبارات در اختیار دستگاه های اجرایی قرار خواهد گرفت.
وی از قطعی شدن احداث کارخانه کمپوست لنگرود و تالش خبر داد و گفت باید در زمینه پسماند زباله علاوه بر بهره برداری از آن، فرهنگ سازی لازم جهت تفکیک زباله صورت گیرد. ساماندهی سواحل، پرورش ماهی در قفس از مباحث مطرح شده در سخنان معاون عمرانی بود.
وی همچنین اولویت استان را سدهای لاستیکی اعلام و بیان کرد از ۱۱ سد لاستیکی ۴مورد در شهرستان لنگرود احداث می شود که امیدواریم با هماهنگی و همکاری های مسوولین این امر هر چه زودتر به اتمام برسد.
در این جلسه از حافظ قرآن و دارنده ی ۴۰ رتبه ی ملی و بین المللی و نفر ممتاز ایالات متحده آقای مصطفی پور تقدیر و از سرهنگ خلیلی رییس پلیس باز نشسته شهرستان تجلیل و از زحمات وی قدردانی شد.

گزارش از سیمین احمدی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است