پنج شنبه, ۷ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
20 آگوست 2016 ، ساعت 12:38 1,794 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19800
معاون فرهنگی مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان:

«شال ترس ممد» پس از ۳۷ سال احیا شد

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: نمایش گیلکی «شال ترس ممد» پس از ۳۷ سال احیا شد.

به گزارش جلال شرق ، سید وحید فخرموسوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستانه‌اشرفیه با اشاره به اجرای نخستین نمایش گیلکی «شال ترس ممد» پس از ۳۰ سال، اظهار کرد: این نمایش برای نخستین بار در سال ۵۸ به روی صحنه رفت.

وی با بیان اینکه اکنون پس از گذشت ۳۷ سال از نخستین اجرا، دوباره با همان ساختار و بازیگران قدیمی به روی صحنه رفت، افزود: حسین مسافرآستانه، میر محمود فخرموسوی، حسن شیرین‌کام، عباس فخر موسوی، غلام شکوهی، مهدی فخر موسوی، میرهاشم جلیلی، کاظم فخر موسوی، مجید لطفی نژاد و مسیح فخر موسوی بازیگران این نمایش هستند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان زمان اجرای این نمایش را تا ۸ شهریور ماه جاری اعلام کرد و گفت: این نمایش به کوشش موسسه جام سبز اجرا می‌شود و هر شب در ساعت ۲۰٫۳۰ و در فضای باز آرامگاه دکتر معین در آستانه‌اشرفیه به‌روی صحنه می‌رود.

به گزارش فارس، نمایش «شال ترس ممد» برای نخستین بار در سال ۱۳۵۸ و در آغازین روزهای پیروزی انقلاب به نویسندگی و کارگردانی امیر فخرموسوی در آستانه‌اشرفیه اجرا شده بود.

نمایش گیلکی «شال ترس ممد» این بار با کمترین تغییرات در ساختار متنی به کارگردانی سید وحید فخر موسوی اجرا می‌شود.

«شال ترس ممد» روایت فردی به نام محمد است که از شغال می‌ترسد و این داستان با الهام از افسانه‌ گیلکی با همین نام به نمایش گذاشته شده است.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است