یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۸ دی ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۸:۰۷ 1,304 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :46885
شهردارآستانه اشرفیه در کارگروه پسماند:

شرایط کاهش پسماند زباله درشهرستان ، مناسب نیست.

شهردارآستانه اشرفیه در کارگروه پسماند که عصر امروز با حضور فرماندار این  شهرستان  در دفتر شهرداری برگزارشد گفت: شرایط کاهش پسماند زباله  درشهرستان ، مناسب نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  ، محمد دانش شکیب با بیان اینکه روزانه بین ۴۶ تا ۵۰ تن زباله در این شهرستان تولید می شود در خصوص انتقال زباله های بندر کیاشهر به محل دفن زباله های شهر آستانه  افزود: نباید مشکل را از جایی به جایی دیگر انتقال دهیم  و به جای حل مشکل ، مشکلی را هم بر معضل محل دفن زباله آستانه بیفزائیم.

وی ادامه داد: وقتی اجرای سلول بهداشتی در محل دفن زباله در کشل آزاد سرا  احتیاج به حداقل ۴ میلیارد تومان بودجه دارد  ، باید تامین اعتبارات آن از سوی مسئولین استانی و کشوری مورد تاکید قرار گیرد.

فرماندار  آستانه اشرفیه نیز گفت: تمام مسئولین شهرستان تلاش می کنند تا موضوع زباله ، به یک مسئله مردمی تبدیل نشود  در حالی که در بسیاری از شهرها ، موضوع زباله ، موضوع مردم است.

رحیم حیدری با تاکید بر امر آموزش و آمادگی خانوارهای شهری برای آموزش  تفکیک زباله از مبدا و کاهش پسماند تر افزود : با ایجاد کارگروه های فرعی و نشست های هفته ای  ، موضوعات مرتبط با زباله های شهری  در این گروه های فرعی  بررسی  و در نشست کارگروه اصلی مطرح تا نتیجه گیری بهتر ی شود.

مدیر عامل شرکت پردازشگران بوجاق با اشاره به سقوط ۴۰ پله ای محیط زیست کشور آن را یک هشدار همگانی  برشمرد و گفت: زخمی که تالاب انزلی  از شیرابه های سراوان خورده است  نباید این اتفاق در تالاب بوجاق به واسطه  شیرابه های پسماند  بیفتد.

سرکار خانم پور موحد با بیان اینکه یک لیوان شیرابه پسماند ۴۰۰لیتر آب را آلوده می سازد افزود : ما باید سه مقوله اصلی  آموزش ، کاهش و تفکیک را در بخش پسماند  انجام دهیم تا شاهد کاهش پسماند زباله باشیم .

وی اذعان کرد : اگر محل زباله بندر کیاشهر  به محل دفن زباله های شهر آستانه اشرفیه اانتقال یابد  این گروه مردم نهاد تمام تلاش خود را به کار خواهد بست که بخش بندر کیاشهر به عنوان تنها بخش سبز زیست محیطی  به سر منزل مقصود برسد.

دبیر پسماند شهرستان آستانه اشرفیه با بیان اینکه سیمای منطقه بسیار آسیب پذیر و شکننده است گفت: برای انتقال جایگاه زباله  باید بستر های لازم برای انتقال فراهم شود و کنترل شیرابه ها که از امتیازات یک جایگاه است مدنظر قرار گیرد.

جعفر میرزایی  خاطر نشان کرد : نباید با انتقال جایگاه های زباله  به جای دیگر برای خود ایجاد مشکل کنیم و به چه کنم چه کنم مبتلا شویم  و باید برای شیرابه های پسماند که در چرخه زندگی دوباره از طریق موادغذایی به ما برمی گردد  چاره ای بیندیشیم و آموزش خانواده ها  را مورد تاکید قرار دهیم .

در ادامه این  نشست مدیرمرتع و  آبخیز داری در خصوص اختصاص مکانی برای دفن زباله ، دکتر طالب پور معاون شبکه بهداشت در خصوص زباله های پزشکی  ، مدیر آب آستانه ، رئیس جهاد  و… مطالبی در حوزه اقدامات زیست محیطی بیان کردند.

عکس: محمد اکبری پور

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است