دوشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
23 دسامبر 2020 ، ساعت 18:45 361 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :64016

شناسایی ۱۸ نفر مبتلا به ویروس کرونا در غربالگری طرح شهید سلیمانی در آستانه اشرفیه و کیاشهر

فرماندار آستانه اشرفیه  با اعلام اینکه وضعیت شهرستان  آستانه اشرفیه  نارنجی است و گروه شغلی  ۳و۴ همچنان درمحدودیت هستند گفت:  در اجرای طرح شهید سلیمانی تاکنون ۱۸ نفر مبتلابه ویروس کرونا شناسایی و قرنطینه شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ،  حمید رضایی لاکسار  در نشست  ستادمقابله با کرونا  این شهرستان که عصر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد با اشاره به اینکه در اجرای  طرح  ملی شهید سلیمانی تاامروز ۹۹/۱۰/۴،   ۲۴هزار خانوار مورد غربال گری قرار گرفتند اظهارکرد :  در راستای اجرای این طرح از ۱۷۰ نفر مشکوک به ویروس کرونا   نمونه گیری انجام شد که از این تعداد ۱۸ مورد  مثبت شناسایی شدند  که نیاز به بستری در بیمارستان نداشتند ودر منزل  قرنطینه شدند.

نماینده عالی دولت   در خصوص وضعیت آموزشی و فرهنگیان  نیزگفت : با توجه به  تقاضا مدیر کل آموزش و پرورش مصوبه وزیر به آموزش وپرورش ابلاغ شد که:   فرهنگیانی که  متقاضی استفاده از اینترنت و فضای آموزشی هستند می توانند بصورت تقسیم بندی  وبارعایت پروتکل های بهداشتی درمدرسه حضور داشته باشند .

وی به  مصوبه  ورزشی نیز اشاره داشت که فعالیت کلیه رشته های ورزشی بجز ورزش های پربرخورد درشهرهای  نارنجی  با نظارت اداره ورزش و جوانان  بلا مانع است.

وی با تاکید بر اهمیت مشارکت مردم در اجرای طرح سردار شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت: در روستاهای شهرستان غربالگری انجام شد بجز روستای داخل که ان شاالله  با هماهنگی بخشدار محترم و همکاری نهادهای مرتبط درآن روستا نیز غربالگری انجام خواهد شد

دکتر رضایی با قدردانی از تلاش ها و زحمات کلیه عوامل ستاد مقابله با کرونا و کادر درمان و با اشاره به اجرای طرح محدودیت های کرونایی یادآور شد: این شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارد و اعمال محدودیت های برای شغل های سه وچهار   در این منطقه همچنان با جدیت و نظارت شدیدتر دنبال خواهد شد.

فرماندار آستانه اشرفیه    اجرای طرح سردار شهید قاسم سلیمانی و همچنین محدودیت های کرونایی را در قطع زنجیره انتقال و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ، موثر دانست و اظهار کرد: از عموم مردم انتظار می رود کلیه پروتکل های بهداشتی ستاد مقابله با کرونارا جدی بگیرند  و ضمن   استفاده از ماسک ، مواد ضد عفونی کننده و رعایت  فاصله گذاری اجتماعی ، از حضور در اجتماعات جدا خودداری  کنند.

گزارش : هما اکبری

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است