دوشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
4 ژانویه 2021 ، ساعت 20:10 474 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :64148
رییس دادگستری آستانه اشرفیه:

شهرستان آستانه اشرفیه از بعد ورود پرونده در بخش خشونت ،شرایط خوبی در استان ندارد

رییس دستگاه قضایی شهرستان آستانه اشرفیه در چهارمین نشست کمیته پیشگیری از وقوع جرم شهرستان با موضوع خشونت گفت: شهرستان آستانه اشرفیه از بعد ورود پرونده در بخش خشونت ،شرایط خوبی در استان ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ،عباس پارسا منش با اشاره به ابلاغ  سند جامع جلوگیری از وقوع جرم  به ادارات ، با اظهار رضایتمندی و تشکر  از تلاش مدیران شهرستان در کاهش خشونت ، اظهار کرد:برابر بررسی فرم های ارسالی ۶ ماهه ادارات شهرستان ،ادارات آموزش وپرورش آستانه ، فرهنگ و ارشاد اسلامی آستانه و شهرداری کیاشهر رتبه های اول تا سوم در حوزه عملکردی برای کاهش خشونت  به دست آوردند
وی با بیان اینکه برنامه ها و اقدامات ادارات در بخش کاهش خشونت به حد  قابل قبول رسیده است خواستار تلاش بیشتر مدیران شهرستانی  در این راه  شد .
رییس پیشگیری از وقوع جرم شهر آستانه اشرفیه با اعتقاد بر این نکته که مسئولیت اجتماعی واخلاقی مااقتضامی کندکه یکی از چالش های کشور و شهررا که همانا موضوع خشونت است  پیگیری کنیم بیان کرد:متاسفانه نتوانستیم در جامعه شرایطی را به وجود بیاوریم که مردم قانون مدار باشند و خشم خود را کنترل و صبور باشند.

عباس پارسا منش با بیان داده های آماری در حوزه شهرستان به مقایسه طلاق  اشاره کرد و ضمن اظهار تاسف گفت :طی ۹ ماهه  سال گذشته   ۲۳۷فقره طلاق در شهرستان ثبت شده  بودکه امسال به ۳۴۸فقره رسیده است که ۴۶ درصد افزایش طلاق را نشان می دهد .

وی ادامه داد: طی ۹ ماهه سال گذشته ورودی پرونده ها به دادگستری ۱۸هزار۸۲۰فقره بوده است که امسال به  ۱۹هزار ۸۰۴پرونده رسیده است و ۹درصد افزایش را نشان می دهد

پارسا منش به تعداد پرونده هادر بخش خشونت در شهر آستانه اشرفیه پرداخت و گفت :  با توجه به افزایش ورودی پرونده ها به دادگستری ، خوش بختانه در مقوله خشونت با ۱۱درصد کاهش،ضرب وجرح عمدی ۲۱ درصدکاهش ،تهدید ۲درصد و توهین ۸درصد کاهش داشتیم  که این نشست ها می تواند تاثیر خود را گذاشته باشد.

وی به مقوله خشونت  و مقایسه آن طی ۹ ماهه درکیاشهر پرداخت و گفت  در مقوله خشونت در سال گدشته ۱۲۴ فقره و امسال۷۱  فقره پرکنده در کیاشهر ثبت شده است  که۴۳ درصد کاهش را نشان می دهد هم چنین توهین ۳۳۲ فقره که به ۲۱۸فقره رسیده و با ۳۴درصد کاهش ، تهدید ۲۶۶ و امسال ۱۹۹ فقره که ۲۵ درصد کاهش را نشان می دهد.

رییس دستگاه قضایی شهر آستانه با بیان اینکه پرونده های مالی واختلافات خانوادگی با توجه به کرونا افزایش پیدا کرده است اظهار امیدواری کردبه برکت همدلی ووفاق و برادری در این شهر شاهد کاهش خشونت باشیم.

فرماندار آستانه اشرفیه نیز در هین نشست گفت:برای از بین بردن زمینه های خشونت و کاهش آن ، با تبیین و انجام دادن وظایف سازمانی هر دستگاه می توان در این راه  گام برداشت.
حمید رضایی با بیان اینکه ارایه خدمات مورد نطر شهروندان می تواند در کاهش خشونت موثر باشدافزود: اولین گام برای موفقیت در هر موضوعی ، آموزش است که نقش موثری در کاهش جرم  در جامعه دارد.
وی خاطر نشان کرد:  عملکرد مستقیم نهادهایی که از بودجه فرهنگی استفاده می کنند عملکرد می تواحد  در کاهش خشونت  در جامعه موثر باشد
نماینده عالی دولت در شهرستان ،ایجاد فضای شاد و نشاط در جامعه ، بالا بردن سرانه مطالعه کتاب و ترغیب مردم   به خواندن کتاب را از مولفه های کاهش  خشونت در حامعه برشمرد.

در ادامه این نشست ،روسای ادارات آموزش و پرورش آستانه و کیاشهر، فرهنگ و ارشاداسلامی ،شهرداران آستانه و کیاشهر و فرمانده هان نیروی اناظامی و سپاه ناخیه آستانه گزارشی را از اقدامات انحام داده ارایه دادند.

در پایان از ادارات برتر که در مقوله آموزش و کاهش خشونت در شهرستان گام های موفق تری برداشته بودند با اهدای لوح تقدیر شد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است