دوشنبه, ۵ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار
10 آوریل 2016 ، ساعت 17:58 2,205 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13167
سید شمس الدین نورحسینی:

شهر آستانه اشرفیه یکی از با سابقه ترین شهرهای کشور در امر اقامه نماز جمعه است.

 

رئیس ستاد اقامه نماز جمعه آستانه‌اشرفیه اعلام کرد: شهر آستانه‌اشرفیه یکی از باسابقه‌ترین شهرهای کشور در امر نماز جمعه است.

سید شمس‌الدین نور حسینی در گفتگو اختصاصی با جلال شرق بابیان اینکه سابقه نماز جمعه آستانه‌اشرفیه به دوران قبل از انقلاب برمی‌گردد اظهار کرد: آستانه‌اشرفیه جزء محدود شهرهایی بود که پیش از انقلاب که در دوران حکومت محمدرضا پهلوی، نماز جمعه به امامت آیت‌الله دکتر ضیایی در مسجد جامع اقامه می‌شد.

وی با اشاره به اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب ارسال ۶۰ به امامت آیت‌الله امینیان در صحن حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف (ع) در این شهرستان یادآور شد: اقامه نماز توسط عالم ربانی آیت‌الله امینیان تا سال ۹۴ ادامه داشت که در این مدت از این عالم فقید و سعید آثار ارزشمندی بر جامانده است.

نور حسینی به استقبال پرشور مردم این شهرستان در نماز جمعه آستانه‌اشرفیه اشاره کرد و افزود: پس از انتصاب حجت‌الاسلام دکتر محمد ساجدی به سمت امام‌جمعه این شهرستان خاطرنشان کرد: کمبود مکان مناسب برای نمازگزاران و استقبال شایسته مردم از حضور در نماز جمعه یکی از دغدغه‌های ستاد نماز جمعه تبدیل‌شده تا فضای مناسب را برای نمازگزاران فراهم آورد.

رئیس ستاد اقامه نماز جمعه آستانه‌اشرفیه توسعه و آماده‌سازی طبقه بالای مسجد جامع را یکی از راه‌کارهای ایجاد فضای مناسب برای نمازگزاران نام برد و ادامه داد: در تلاش هستیم با نصب آسانسور و تجهیز و تعمیر حضور نمازگزاران خواهر را در طبقه بالای مسجد جامع فراهم آوریم.

وی با بیا اینکه ستاد نماز جمعه آستانه‌اشرفیه در دور جدید فعالیت خود با به‌کارگیری نیروهای متعهد و توانمند در تلاش است تا رضایت‌مندی نمازگزاران را فراهم آورد گفت: این ستاد تمام توان خود را برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و غنا بخشیدن به آن برای پاسخگویی به مطالبات مردم به کار می‌بندد.

نور حسینی، برگزاری مراسم دعا قبل از خطبه‌های نماز، برپایی نمایشگاه کتاب به‌صورت هفتگی در بیرون مسجد و ارائه جدیدترین کتب و نشریه، راه‌اندازی مهد آدینه با همکاری اداره بهزیستی که هدف از آن علاوه بر استفاده از برنامه‌های آموزشی و تربیتی توسط کودکان و خردسالان همراه نمازگزاران و سخنرانی‌های مسئولین ادارات درباره عملکرد حوزه ستادی خود ازجمله برنامه‌های ستاد اقامه نماز جمعه برشمرد.

رئیس ستاد اقامه نماز جمعه آستانه‌اشرفیه از اجرای برنامه‌ریزی برای حضور و مشارکت روستائیان این شهرستان در نماز جمعه خبر داد و افزود: نشست‌هایی با هماهنگی بخشدار مرکزی، اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران در حال برگزاری است که امیدواریم با آماده شدن طبقه دوم مسجد جامع وسایل ایاب و ذهاب آنان فراهم گردد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است