پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار
17 می 2020 ، ساعت 19:39 187 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :60443

شورای شهر، نردبان مجلس نیست!

سرویس یادداشت جلال شرق ،  یادداشتی که با عنوان « شورای شهر ،نردبان مجلس نیست » از سو ی آقای مرتضی صالحی به دفتر تحریریه این پایگاه اطلاع رسانی ارسال شده است  که با توجه به اهمیت موضوع در انتخابات میاندوره ای مجلس در شهرستان آستانه اشرفیه ، عین متن ارسالی انتشار می یابد . لازم به گفتن است انتشار یادداشت بالا برتابنده دیدگاه این پایگاه خبری نیست و فقط جهت تنویر افکار عمومی و آزادی بیان و اندیشه انتشار یافته است.

شورای شهر ، نردبان مجلس نیست!

چند روزی است زمزمه‌ی استعفای قریب‌الوقوع ابراهیم نجفی رییس شورای شهر آستانه اشرفیه نقل محافل شده است. او حتی در نشست خبری اخیر صراحتا از استعفای خود در خرداد ماه برای شرکت در انتخابات مجلس خبر داد.

با فرض اینکه ایشان هنوز در انجام این کناره گیری در حال محک زدن افکار عمومی است، در این مجال کوتاه به حاشیه‌های این اقدام نگاهی می‌اندازیم. شاید بر رویکرد تازه‌ی عضو شورای شهر آستانه موثر واقع شود.

این روزها خبر استعفای افراد مختلف نشان از آماده شدن این افراد برای شرکت رقابت‌های انتخاباتی میان دوره ای مجلس دارد. این در حالی است که احزاب و تشکل‌های سیاسی هنوز در مورد نامزدهایی که از آن‌ها حمایت خواهند کرد، هیچ اظهارنظر آشکاری نکرده‌اند. در واقع، هربرنامه‌ریزی هم دارند، سعی می‌کنند محتوای آن به بیرون و در فضای عمومی جامعه درز پیدا نکند.

نجفی اما قدری عجول است و به ‌نظر می‌رسد از تک‌روی هراسی به دل ندارد. او قصد دارد صندلی شورا را برای حضور در یک آزمون بزرگتری ترک کند و بخت خود را در صحنه‌ی انتخابات مجلس محک بزند. پرسشی که اینک اما ذهن مرا به خود مشغول کرده این است که او برای خروج از شورا روی کدام کارنامه تکیه کرده است؟

 

اگرچه نجفی تاکنون در مورد انگیزه‌های خروجش از شورا مطلب صریحی به زبان نیاورده است اما به‌عنوان افرادی که سرنوشت شهر خود را به دستان آرزومندانی چون او سپرده ایم و کم و بیش با مسائل شورا و شهرداری آشنایی داریم، فکر می‌کنیم بهتر است او در این موقعیت شورا را نیمه تمام رها نکند.

چرا که او با ترک شورا ضمن این‌که حقوق رای دهندگانش را نادیده گرفته، کاری را که از سه سال پیش در شورا آغازگر آن بوده است را نیز به امان خدا رها می‌کند و این با مسئولیت اجتماعی یک عضو شورا یا نماینده احتمالی مجلس مغایرت دارد. به‌خصوص که برخی بر این تصورند که پاره‌ای از موضعگیری‌ها و حرکت‌های نجفی در شورا با انگیزه‌ی انحراف افکار عمومی و کسب محبوبیت برای ورود به مجلس بوده است.

آنچه واضح است این است که نجفی باید بماند و پاسخگوی عملکرد خود طی سالیان اخیر باشد. او باید بماند و پاسخگوی شعارهای رنگارنگی باشد که با آن به ساختمان شورا راه یافت. نجفی باید بداند که تاکتیک فرار رو به جلو دیگر کارگر نیست و یقینا تا نمره قبولی شورا را نگیرد تصور بهارستان نشینی او دور از ذهن خواهد بود.

کلام آخر اینکه خدمت کردن در موقعیت عضو شورا یا نمایندگی مجلس توفیر چندانی نمی‌بینیم. حیف است یک کار و مسئولیت شریف را که با سرنوشت یک شهر گره خورده است را نیمه کاره رها سازیم و برای کسب یک موقعیت بهتر اما نامعلوم، فرصت‌ موجود را بسوزانیم.

مرتضی صالحی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
  1. Ali :

    آقای مرتضی صالحی این پیام شما برای توجیه عضو شورایی نیست که اعلام کاندیداتوری کرد، و با عدم استقبال عمومی مواجه شد و حالا پشیمان شده است.

  2. رضا :

    مطلب عالی بود دست شما و نگارنده درد نکنه حرف دل مارو زدین