دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
21 آوریل 2018 ، ساعت 10:03 384 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :39658

شیوع بیماری وبا و سالک در کمین زلزله زدگان/تحقق تنها ۶ درصد از اسکان دائم مردم زلزله زده کرمانشاه

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با انتقاد از اینکه تنها ۶ درصد از اسکان دائم مردم زلزله زده تحقق یافته است بهبود وضعیت آنها را مستلزم کمک ها و پشتیبانی ملی دانست.

به گزارش جلال شرق ؛سیدقاسم جاسمی ، بیان اینکه بارها در مورد وضعیت بحرانی زلزله زدگان هشدار داده ایم، گفت: روزهای آغازین وقوع زلزله رییس جمهور سفری را به مناطق زلزله داشت که در واقع سفری نمایشی و تبلیغاتی بود و هیچ منفعتی ای از آن عاید مردم نشد.

هیچ گونه اقدام خاصی برای بهبود وضعیت زلزله زدگان انجام نشده است

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه هیچ گونه اقدام خاصی برای بهبود وضعیت زلزله زدگان انجام نشده است، افزود: برخی از زلزله زدگان خود نسبت به تهیه چادر اقدام کردند؛ البته مسئولان به دنبال تامین کانکس برای زلزله زدگان هستند این در حالی است که کانکس در فصل گرم و تابستان و در مناطقی مانند قصرشیرین و سرپل ذهاب که دمای آنها در تیرماه به بالای ۵۰ درجه می رسد به هیچ وجه جوابگو نخواهد بود.

هشدار نسبت به شیوع وبا و سالک در مناطق زلزله زده

وی با هشدار نسبت به شیوع وبا و سالک در مناطق زلزله زده، ادامه داد: فاضلاب رها شده سلامت مردم را تهدید می کند از سویی حشرات گزنده از جمله مار و عقرب مشکلات عمده ای را برای مردم در فصل گرما به وجود خواهد آورد این در حالی است که سه ماه گذشته نسبت به این مشکلات هشدار داده ایم؛ مردم با هر سختی سرمای سوزناک را تحمل کردند اما نباید انتظار داشت گرما و چنین مشکلاتی را نیز تحمل کنند.

تنها ۶ درصد از  اسکان دائم مردم زلزله زده تحقق یافته است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه تنها ۶ درصد از  اسکان دائم مردم زلزله زده تحقق یافته است، گفت: وضعیت مردم به هیچ وجه رضایت بخش نیست؛ متاسفانه هیچ اقدامی جهت امهال وام ها و همچنین ارائه وام های بلاعوض انجام نشده است و مردم در سختی و عسر و حرج هستند.

جاسمی یادآور شد: از مسئولان تقاضا داریم سفری به مناطق زلزله زده داشته و از نزدیک وضعیت مردم مظلوم را نظاره گر باشند.

بهبود وضعیت مردم زلزله زده، مستلزم کمک ها و پشتیبانی ملی

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، بهبود وضعیت مردم زلزله زده را مستلزم کمک ها و پشتیبانی ملی دانست و ادامه داد: به طور قطع تا کمک های ملی وجود نداشته باشد مشکلات برق، آب، گاز، فاضلاب، اسکان و مدرسه همچنان باقی خواهد ماند.

کمک های بین المللی و مردمی به حساب دولت ریخته شد

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کمک های مردمی به زلزله زدگان قابل توجه بود در این رابطه از هموطنان تقدیر کرد و افزود: کمک های مردمی به اسم دولت تمام شد؛ متاسفانه کمک های بین المللی و مردمی به حساب دولت ریخته شد در حالی که انتظار داشتیم حساب ها تفکیک شوند تا میزان کمک های دولتی و مردمی مشخص شود در این رابطه یقین دارم که کمک های مردمی بسیار بیشتر از دولت بوده است./  خانه  ملت

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است