چهارشنبه, ۱ بهمن ۱۳۹۹
آخرین اخبار
21 ژانویه 2020 ، ساعت 19:53 153 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :57766
رئیس شیلات آستانه اشرفیه اعلام کرد؛

صید بیش از ۱۳۰ هزار کیلوگرم از ماهیان استخوانی در بندرکیاشهر

رییس اداره شیلات آستانه اشرفیه گفت: از ابتدای فصل صید امسال ( بیستم مهرماه) تاکنون ۱۳۰ هزار و ۸۷۶ کیلوگرم از انواع ماهیان استخوانی در سواحل بخش بندرکیاشهر این شهرستان صید شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  جلال شرق ؛حسن قاسمپور با بیان این خبر اظهارکرد:  از مجموع  ماهیان استخوانی صید شده ، شامل ۵۷ هزار و ۱۲۷ کیلوگرم ماهی سفید، ۶۴ هزار و ۳۹۷ کیلوگرم کفال ، یکهزار و ۸۸۵ کیلوگرم کپور و ۷ هزار و ۴۶۷ کیلوگرم سایر ماهیان استخوانی  است.

وی با اشاره به فعالیت یکهزار نفر از صیادان در ۱۱ شرکت تعاونی پره صیادی این شهرستان  افزود: صیادان بخش بندرکیاشهر برای صید این میزان از ماهیان استخوانی ۲ هزار و ۴۷۶ مرتبه پره کشی انجام داده اند.

به گفته قاسمپور ماهیان استخوانی صید شده توسط صیادان این منطقه  ، در سه مرکز اصلی ماهی فروشان شهر بندرکیاشهر، کوی امام بندرکیاشهر و دستک به بازارهای مصرف و خریداران عرضه می شود.

وی سرمای هوا و شرایط جوی را موجب کاهش صید ماهیان استخوانی در سواحل بخش بندرکیاشهر نام برد و یادآور شد: صید ماهیان استخوانی در ۳۷ کیلومتر از سواحل بخش بندرکیاشهر با نظارت اداره شیلات ،  تا بیست و پنجم فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

رییس اداره شیلات آستانه اشرفیه تصریح کرد : صیادی از منابع مهم درآمدی صیادان بخش بندرکیاشهر از توابع شهرستان آستانه اشرفیه است

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است