پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
12 مارس 2018 ، ساعت 21:13 1,815 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :38644
فرماندار آستانه اشرفیه :

صید و صیادی جزیی از هویت منطقه آستانه اشرفیه و بندر کیاشهراست

فرماندار آستانه اشرفیه در جمع مشارکت کنندگان شرکت های صیادی بندر کیاشهر برای صید ماهیان مولد  در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان گفت: صید و صیادی جزیی از هویت منطقه آستانه اشرفیه و بندر کیاشهراست

به گزارش جلال شرق  ، رحیم حیدری با بیان اینکه ما نمی توانیم هویت شهرستان را از صید و صیادی جدا کنیم افزود : حفظ ذخائر استراتژیک دریای خزر جزیی از ماهیت ماست زیرا اگر ماهی در دریا نباشد نه صید و نه صیادی وجود نخواهد داشت.

وی حفظ ماهیان و مولد گیری را از وظایف شیلات دانست و اظهار کرد : اگرچه صید ماهیان مولد نسبت به سال گذشته از افزایش بهتری برخوردار بود  لذا شیلات استان بر اساس کار خود می توانست  مولد گیری را با همکاری محیط زیست  و قرق کردن منطقه ، بدون واگذاری به صیادان بومی کار خود را انجام دهد.

فرماندار آستانه اشرفیه با اشاره به تلاش های شهرستان و شورای تامین که کار مولد گیری را از شیلات استان به صیدان بومی واگذار تا کارمولد گیری  بهتر انجام گیرد بیان کرد : نشست هایی با تعاونی ها ی صیادی که جزء خانواده شیلات هستند برگزار کردیم و بر اساس آیتم ها آنهایی که دارای شرایط بهتر  و در معیارها امتیازات بیشتری داشتند به عنوان شرکت های مورد نظر شیلات در سال جاری انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه ما با هیچ کس عقد و اخوت نبستیم ولی همه صیادان منطقه را برادر و خواهران خود می دانیم گفت: اتفاقی که در سال گذشته در این شهرستان به وقوع پیوست این بود که با میزان قابل چشمگیر صید  توانستیم حتی به مازندران نیز بچه ماهی برای رها سازی بفرستیم

حیدری  از اعضای حاضر در این نشست خواست به جای اشاعه بعضی از شایعات هدایت شده در صدد ایجاد یک مرکز تکثیر و پرورش ماهی در بندر کیاشهر باشند.

در این نشست آن عده از شرکت های صیادی که دارای امتیازات مکتسبه برای صید ماهیان مولد نبودند با طرح مشکلات خود خواستار شفاف سازی بهتر از سوی مسئولین  حاضر در جلسه شدند و هریک از اعضای مسئول پاسخ های لازم را ارائه دادند.

لازم به یاد آوری است دو شرکت صید کننده ماهیان مولد در سال جاری که بیشترین امتیاز را داشتند پس از بررسی ها و کارشناسی های اجمالی موفق به عقد قرار داد با شیلات شهرستان برای صید ماهیان مولد شدند.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است