سه شنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ، ساعت ۱۲:۱۵ 620 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :49234

 ضبط و معدوم کردن بیش از ۱۲۰۰ کیلوگرم فرآورده غیر بهداشتی در آستانه اشرفیه

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستانه اشرفیه از ضبط و معدوم کردن ۱هزار و ۲۴۹ کیلوگرم  فرآورده غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف  در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، دکتر سید علی قائمی با بیان اینکه ۱۴ نفر به عنوان متخلف به مراجع قضایی  معرفی شدند افزود :  در این رابطه نیز  دو رستوران و دو مرکز جمع آوری فرعی شیر  شناسایی ودستور پلمپ آنها صادر شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستانه اشرفیه به تشریح فعالیت های این شبکه در سال گذشته  پرداخت و با اشاره به سیاست های شبکه در پیشگیری و کنترل بیماری های واگیر و غیر واگیر اظهار کرد : ضمن بازدید  مستمر از مراکز تولید ، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی نسبت به واکسیناسیون بالغ بر۳۵ هزار نوبت سر دام  اقدام شد.

وی به نظارت این شبکه بر کشتارگاه مرغ کیسم اشاره کرد و گفت: با نظارت برکشتار ۶میلیون و ۷۶۸هزار قطعه مرغ   در این کشتارگاه ، بیش از ۲۸هزار قطعه مرغ به دلیل مغایرت با موازین بهداشتی  از چرخه عرضه حذف و معدوم شد.

دکتر قائمی به صدور ۴هزار و  ۷۹۷ فقره گواهی حمل قرنطینه ای به منظور حمل فرآورده های خام دامی به بازار های هدف  پرداخت و از نظارت بر تولید بالغ بر ۱۶ میلیون و ۳۹۱هزار قطعه جوجه در کارخانه های جوجه کشی این شهرستان خبر داد.

وی با اشاره به تولید بیش از دو میلیون و ۴۱۱ هزار قطعه تخم مرغ  در سال گذشته ،  درباره نظارت بر روند پرورش نیمچه گوشتی در مرغداری های شهرستان ادامه داد: در طول سال گذشته  بالغ بر ۲میلیون و ۶۷۳ قطعه در این شهرستان جوجه ریزی انجام شد.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستانه اشرفیه درباره  نمونه برداری ۶۹۰هزار قطعه مرغ  بدون آنتی بیوتیک گفت:  واحد های تولیدی مرغ بدون آنتی بیوتیک با نمونه برداری از واحدهای  FPT پرورشی و انجام آزمایشات مختلف ، صحت مراحل تولید آنان مورد نظارت و بررسی دقیق قرار گرفت.

نظارت بر تولید ۶۱۰ هزار تن شیر و بازدید ها سر زده از از مراکز فرعی و اصلی جمع آوری شیر و نمونه برداری های رندوم و انجام آزمایشات میکروبی و شیمیایی ، نظارت بر بسته بندی ۵/۴ تن مرغ و ۵/۱ تن گوشت قرمز در کارگاه بسته بندی ، صدور و تمدید ۴۱ فقره کد رهگیری برای خودرو های حمل ، برگزاری ۴۱ کلاس آموزشی – توجیهی برای ذینفعان در بخش کشاورزی و دامپروری ، نظارت و تآیید ۸۲۰ تن ماهی جهت تبدیل به کنسرو ماهی و بازدید های سر زده از کارخانجات تولید کنسرو، نظارت بر تولید ۳۱۶ تن خوراک دام و طیور با بازدید های صورت گرفته از کارخانجات تولید خوراک دام و طیور وسمپاشی ۴۶هزار ۴۸۰ متر مربع از جایگاه های نگهداری دام و ۱۳۲۰ رأس دام به منظور پیشگیری و مبارزه با انگل های خارجی و مراقبت فعال دامی بالغ بر ۱۴هزار  رأس در روستاهای تابعه از دیگر اقدامات این شبکه در سال گذشته بوده است

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است