دوشنبه, ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
30 دسامبر 2020 ، ساعت 19:58 371 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :64069
فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه:

ضرورت آموزش پسماند ، برای کاهش تولید زباله ، امری اجتناب ناپذیر است

کارگروه پسماند شهرستان آستانه اشرفیه پیش از ظهر امروز با حضوراعضای کارگروه و به ریاست فرماندار شهرستان در سالن جلسات فرمانداری تشکیل جلسه داد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با بیان اینکه پسماند مسأله اساسی روز جامعه است گفت:  داشتن طرح جامع برای مدیریت پسماند ضروری است ، متولی بحث پسماند در شهر ،شهرداران و در روستاها دهیاران و در مسیرهای خارج از آن راهداری می باشد که هر یک از دستگاه‌ها با توجه به وظیفه قانونی که به آن محول شده است متولی جذب مشارکت ها است .

حمیدرضایی لاکسار با تاکید بر آموزش تفکیک زباله از مبدا و ضرورت آن در کاهش تولید زباله اظهارکرد: آموزش در بخش پسماند بسیارضروری است که  ۴دهستان بخش مرکزی و ۲دهستان بخش بندرکیاشهر متولی هماهنگی با مسئول مربوط جهت آموزش است  که  امر اموزش  باید به صورت ماهانه و مستمر باشد.

در ادامه   رییس اداره محیط زیست شهرستان ضمن‌پیگیری مصوبات جلسه گذشته و بررسی سیر فعالیت ها و عملکردها در خصوص تفکیک زباله و پسماند گزارشی از عملکرد اعضای کارگروه پسماند را با موضوع تفکیک زباله و برنامه های محوله ارائه کرد .

مدیر عامل شرکت پردازشگر  بوجاق نیز به نمایندگی از مردم بندرکیاشهر و به عنوان یک فعال محیط زیست ، فرهنگ سازی و آموزش تولید زباله کمتر  را ضروری دانست  و افزود ؛در قدم اول نه فقط سرمایه و بودجه بلکه باید بپذیرم زباله یک پدیده فرهنگی و اجتماعی هست و باید با آموزش به تغییر رفتار بپردازیم؛ آموزش تولید زباله کمتر و تفکیک زباله از مبدا ،دفن اصولی پسماند با مشارکت مردمی نتیجه بخش می باشد.

لیلا پور موحدی با تاکید به تولید زباله کمتر ، خواستار همراهی و همکاری بیش از پیش دهیاران  منطقه شد و اظهارکرد:  با مشخص کردن مراکز هدف ،تفکیک کارشناسانه بارکمتری به محل دپو انتقال می شود که دراین راستا همراهی و همکاری همه ارگان ها ادارات لازم می باشد ،
پورموحدی شرایط کرونایی را دلیل کوتاهی و عدم فعالیت های زیست محیطی نادرست بیان کرد و گفت :درشرایط کرونایی با رعایت پروتکل های بهداشتی به مانند دیگر آموزش های جامعه  ، باید  برنامه زیست محیطی را را در سرلوحه کار قرارداد.

این فعال زیست محیطی خواستار اجرای برنامه های فرهنگی در مدارس ولو‌ مجازی ،تلویزیون شهری،تهیه سی دی های آموزشی  در سطح شهرستان شد.

در ادامه نشست هریک از اعضای کارگروه شهرداری آستانه اشرفیه ،بخشداری بندرکیاشهر، سپاه شهرستان ،اداره بهداشت ،  گزارشی از عملکرد خود با موضوع پسماند را ارائه کردند.

عکس و گزارش : هما اکبری

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است