دوشنبه, ۵ فروردین ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۸:۴۶ 1,416 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :39374
با حضور فرماندار ، مدیران و کارشناسان راه و شهرسازی استان و شورای شهر آستانه اشرفیه

طرح اجرایی پل روگذر غیر همسطح میدان کیسم مورد بررسی قرار گرفت

طی نشستی که با حضور فرماندار ، معاونت راه و مسکن شهرسازی ، اعضای شورا و کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی استان در سالن اجتماعات شورای شهر آستانه اشرفیه برگزارشد نحوه اجرای طرح پل روگذر میدان کیسم مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش جلال شرق ، فرماندار آستانه اشرفیه با اشاره به دغدغه های شورای شهر درباره ساخت پل روگذر میدان کیسم گفت: عقل ، قانون و اخلاق ایجاب می کند که هر پروژه ای با کمترین عیب و اشکال اجرا شود و دیدگاه هایی در نحوه اجرای پل از سوی شورا شهر مطرح می شود که جا دارد در اجرای پل لحاظ شود.
رحیم حیدری افزود : انتظار آن است که طراحی پل که از سوی مهندسین مشاور طراحی شده است با استفاده از دیدگاه های ارائه شده و منطبق بر معیارهای راه و شهرسازی در طراحی طوری اجراشود که با کمترین چالش برای ورود مسافربه شهر که دغدغه شهردار و اعضا ی شورا است مواجه شویم .
در ادامه این نشست رئیس شورای شهر با اشاره به طرح خیابان ۳۵ متری دسترسی به حرم گفت: ما به دنبال آن هستیم که با بازگشایی خیابان ۳۵ متری که می تواند برای این شهر تحولی ایجاد کند با احداث پل روگذر عملا ما برای ورود گردشگر به شهر از طریق طرح خیابان ۳۵ متری با مشکل مواجه شویم .
رضا تیغ نورد افزود : نحوه طراحی و ورود و خروج پل برای شورا شهر دارای ابهاماتی است و این دغدغه برای شورای شهر وجود دارد که در طراحی پل از سوی مشاورین دیدگاه های شورای شهر نیز لحاظ گردد.
شهردار آستانه اشرفیه نیز خواستار طراحی پل به صورت چند منظوره شد و با توجه به چشم انداز خیابان ۳۵ متری منتهی به حرم گفت: با احداث پل رو گذر در میدان کیسم که تنها راه ورود مسافر و گردشگر به مرکز شهر و حرم است آنان را به سمت خروجی شهر هدایت می کنیم .
عبدالرضا سلیمانی افزود : با توجه به صبغه فرهنگی و مذهبی شهر آستانه اشرفیه و تلاش های شورا و شهرداری در طی ۲۰ سال گذشته با احداث این پل با طراحی موجود نخواهد توانست اشرفی اصفهانی و آبیاری را از بن بست خارج کند و میدان پیش بینی شده در سه راه خیابان فردوسی بعد از پل روگذر کاربرد خود را از دست خواهد داد.
ابراهیم نجفی دیگر عضو شورا نیز گفت: با احداث پل رو گذر میدان کیسم عملاً ورودی شهر آستانه اشرفیه دچار مشکل خواهد شد و وقتی مسافر یا گردشگری ورود می کند از پل روگذر عبور و به سمت شهر دیگر هدایت می شود.
وی افزود : هدف ما یک راه دسترسی به طرح حرم است که باید در اجرای طرح پل روگذر دیده شود و فقط صرف احداث یک پل روگذرغیر همسطح برای کاهش تصادفات یا ترافیک نباشد .
نرجس محمد دوست دیگر عضور شورا نیز با بیان اینکه با احداث پل روگذر اگر اتفاقات خوشایندی برای توسعه شهر بیفتد از آن استقبال خواهیم کرد گفت: اگر چه پل رو گذر در تسهیل تردد تاثیر گذار خواهد بود ولی آن چه که برای ما مهم است ورود مسافران به شهر مذهبی آستانه است .
وی افزود : نگرانی ما بیشتر از این بابت است که با احداث این پل منطقه اشرفی اصفهانی و آبیاری به طور کلی از شهر جدا بیفتد و این با شرایطی که این دو منطقه دارند مد نظر اعضای شورای شهر نیست .
در ادامه مهندس عادلی معاونت راه و شهرسازی در خصوص نحوه طراحی و بیان اجرای فاز اول و محدودیت ها و اعتبارات برای ساخت پل طبقاتی مطالبی بیان کرد
هم چنین مشاور طرح در باره مشکلات و چالش های موجود در ایجاد پل طبقاتی و محدودیت در طول مسیر از پل بزرگ سفید رود تا میدان کیسم دیدگاه های خود را بیان کردند .
در پایان مقررشد همراه با اجرای طرح پل روگذر راه دیگری برای دسترسی به خیابان ۳۵ متری دسترسی به حرم طراحی که در صورت موافقت وزارت راه ، و شهرسازی هر دو طرح به طور همزمان به مرحله اجرا در آید

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است