یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
30 آگوست 2021 ، ساعت 16:40 89 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :66847

طرح سفیران کتاب و دانایی در آستانه اشرفیه کلید خورد

در آخرین روز از هفته دولت تفاهم نامه ای با موضوع طرح سفیران کتاب و دانایی بین کتابخانه عمومی اهل بیت ع و اداره تبلیغات شهرستان امضاء شد .

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق، فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه  با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی ، باهنر و شهدای دولت با تاکید به آگاهی بخشی جامعه گفت: توجه به کتاب و کتابخوانی، علم آموزی هم درسیره نبوی وفرهنگ دینی تاکید شده است  به قول فردوسی بزرگ« توانا بود هرکه دانا بود »دانایی توانایی می آورد و این دانایی از طریق علم آموزی و خواندن کتاب است.

حمید رضایی کاهش مشکلات جامعه را منوط به افزایش سرانه مطالعه کتاب دانست و افزود: متناسب هر جامعه ای می توانیم سطح فرهنگ عمومی جامعه را افزایش دهیم که این افزایش فرهنگ به شدت وابسته به کتاب خواندن است.

نماینده عالی دولت در شهرستان طرح سفیران کتاب و دانایی را کار نو و تازه دانست و خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و دراختیار قراردادن کتاب برای کسانی که دسترسی نداشته باشند و یا کمتر دسترسی دارند کار نو و زیباست  و انتظار است این طرح ضمن ترویج کیفیت بخشی در موضوع مطالعه کتاب ، به منظور ارائه خدمات بیشتر نیز به دوست داران کتاب توجه ویژه شود.

رضایی از اهداف این طرح را ضمن ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ،جذب نوجوانان و جوانان به مسجد افزایش سرانه مطالعه ،کاهش آسیب و بزه های اجتماعی نام برد.

زرگری رئیس اداره کتابخانه عمومی شهر ستان معرفی طرح سفیران کتاب و دانایی پرداخت و گفت این طرح از از مصوبات انجمن کتابخوانی شهرستان است که با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی صورت می گیرد
وی در ادامه  محدود بودن فضای کتابخوانی شهرستان را از اهداف این طرح برشمرد و افزود: سازمان تبلیغات اسلامی با قراردادن مبلغان در روستاهای شهرستان اقدام به توزیع کتاب های با موضوعات مختلف و رده سنی گوناگون می نکنند که ضمن آگاهی بخشی سرانه مطالعه نیز افزایش می یابد.
گفتنی است این طرح که در سطح روستاهای شهرستان  انجام می گیرد  در هر سبد طرح سفیران کتاب و  دانایی ، بیش از ۷۰ عنوان کتاب با موضوعات مختلف و در رده های سنی  از جمله موضوعات جشنواره رضوی به صورت دوماه به دوماه بین علاقمندان به صورت امانت توزیع می شود.

انتهای پیام

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است