دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
24 جولای 2018 ، ساعت 18:37 472 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :42133

طرح شناسنامه سلامت دانش آموزان هزینه‌های درمان در کشور را کاهش می‎دهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس طرح تهیه شناسنامه سلامت دانش آموزان را طرحی مهم و ملی برشمرد و بهترین مقطع اقدامات پیگیرانه را دوران مدارس دانست.

به گزارش جلال شرق   ؛  محمدحسین قربانی با اشاره به اجرای طرح صدور شناسنامه سلامت دانش آموزان، این اقدام وزارت آموزش و پرورش را بسیار موثر و مفید دانست و گفت: با توجه به اینکه در این طرح سلامت روح و جسم دانش آموز مورد توجه است، بهترین مقطعی که می‌توان اقدامات پیشگیرانه برای دانش آموزان انجام داد در مدارس و برای دانش آموزان است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه مشابه چنین طرحی چندین سال پیش از پیروزی انقلاب اسلامی اجرا می‎‌شد، افزود: این طرح بسیاری از هزینه‌‎های درمان را کاهش و ارتقای شاخص سلامت دانش آموزان می‌شود.

وی ادامه داد: این طرح که با هماهنگی وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش در حال انجام است و نیاز به حمایت دارد تا توسعه یابد و با توجه به اینکه تا کنون برای ۳ میلیون از دانش‌آموزان متوسطه اول شناسنامه سلامت صادر شده است و در این پرونده تمام اطلاعات و فعالیت‌های مربوط به دانش‌آموز منعکس می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تأکید بر اینکه این طرح مهم را می‌توان یکی از طرح‎های ملی قلمداد کرد که شاخصه‌های بهداشت دانش آموزی ارتقا یابد، اظهار کرد: اینکه هر دانش آموز دارای یک پرونده سلامت باشد که ویژگی‌های سلامت روان فرد در آن قید شده باشد به برنامه ریزی بهتر آموزش و پرورش و حتی جامعه برای آینده این دانش آموزان کمک می‌کند./     خانه ملت

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است