یکشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۹
آخرین اخبار
3 نوامبر 2020 ، ساعت 09:03 96 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :63592
رییس اداره تعاون ، رفاه و امور اجتماعی آستانه اشرفیه :

طرح کارورزی، فرصتی برای آشنایی فارغ التحصیلان دانشگاهی با محیط کاراست

رییس اداره تعاون ، رفاه و امور اجتماعی آستانه اشرفیه اعلام کرد : اجرای  طرح کارورزی، فرصتی برای آشنایی فارغ التحصیلان دانشگاهی با محیط کاراست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، سجاد پور موسی در گفتگو با خبرنگار ما اعتقاد داشت که اجرای طرح کارورزی می تواند شکاف بین آموخته های دانشگاهی و مهارت مورد نیاز بازار کار را کم کند.
وی با بیان این که طرح کارورزی در راستای اجرای ماده ۷۱ قانون برنامه ششم توسعه است افزود : اجرای طرح کارورزی در واقع امکان و فرصتی برای آشنایی فارغ التحصیلان دانشگاهی با محیط کار است که نه تنها باعث افزایش قابلیت های آنان برای اشتغال در آینده می شود بلکه به کارورزان قدرت انتخاب بیشتری در انجام وظایف ارائه می دهد.

این مقام مسؤول اعتقاد داشت که با اجرای طرح کار ورزی ، فارغ التحصیلان دانشگاهی  می توانند  بهتر به علاقمندی ها و گرایش های خود در زمینه های مختلف پی ببرند و نقاط ضعف و قوت خود را ارزیابی کنند.

پورموسی خاطر نشان کرد :  کارورزی یک تجربه دست اول و علمی است که دانش آموختگان دانشگاهی مهارت های شغلی مهمی چون : برقراری ارتباط، تهعد کاری، وقت شناسی، حل مساله، خود مدیریتی، برنامه ریزی و سازماندهی و آشنایی با فن آوری بیاموزند

وی با بیان این که امروزه بسیاری از مهارت ها  برای شاغل شدن بسیار واجب و ضروری است تاکید کرد:  کارفرمایان با جذب کارورز می توانند از مشوق های بیمه ای اجرای این طرح استفاده کنند .

پورموسی  ادامه داد:  با اجرای طرح کارورز ما شاهد افزایش اشتغال در سطح شهرستان خواهیم بود  از فارغ التحصیلان دانشگاهی خواست تا با ثبت نام در طرح کارورزی به یادگیری و کسب تجربه در زمینه شغلی مورد نظر خود بپردازند.

رییس اداره تعاون ، رفاه و امور اجتماعی آستانه اشرفیه در باره چگونگی اجرای طرح کارورز گفت: در فاز نخست این طرح، کارورز طی سه ماه از طرف دولت بیمه مدنی(حوادث) بوده و برای افراد دارای مدرک کارشناسی ۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال- کارشناسی ارشد ۶/۰۰۰/۰۰۰ ریال- دکتری ۷/۰۰۰/۰۰۰ ریال واریز می شود.

وی ادامه داد: چنانچه طرفین(کارورز و کارفرما) شرایط همکاری مهیا باشد در فاز دوم طرح، کارفرما بمدت ۲۱ ماه از مشوق بیمه ای سهم کارفرما برخوردار می شود و از پرداخت ۱۰۰ درصد حق بیمه سهم کارفرما معاف می شود.

پورموسی حداکثر بهره مندی هر کارگاه برای استفاده از طرح کارورزی  را معادل حداکثر ۵۰ درصد میانگین نیروی کار بیمه شده طی ۱۲ ماه منتهی موقع ثبت نام در سامانه نام برد.
وی افزود: برای استفاده از این ظرفیت قانونی، کارفرمایانی که دارای کد کارگاهی هستند به ازای هر دو بیمه شده می توانند یک کارورز جذب نمایند.

رییس اداره تعاون ، رفاه و امور اجتماعی آستانه اشرفیه  هم چنین گفت:  متقاضیان برای ثبت نام باید به سامانه کارورزی مراجعه و در قسمت پیش ثبت نام واحد پذیرنده ثبت نام کنند و در صورت هرگونه ابهام یا اشکال در فرآیند ثبت نام می توانند به اداره تعاوون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان آستانه اشرفیه مراجعه کنند.

گفتنی است افراد حائز شرایط میتوانند با مراجعه به سامانه اختصاصی طرح کارورزی به آدرس www.karvarzi.mcls.gov.ir می توانند به ثبت درخواست خود در این سامانه اقدام کنند.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است