یکشنبه, ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۲ شهریور ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۶:۱۷ 1,321 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :43560
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور؛

طرح یک روستای شاخص در هر بخش استان گیلان اجرا می شود

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در آستانه اشرفیه اعلام کرد : طرح حداقل یک روستای شاخص در هر بخش استان گیلان به مرحله اجرا در می آید.

به گزار ش جلال شرق ، مهندس محمد رضا شاملو که برای بررسی پروژه های روستایی در آستانه اشرفیه حضور یافته بود  با بیان اینکه ما نباید به عنوان یک دستگاه اجرایی پروژه ای را شروع و فقط آن را زخمی کنیم گفت: اگر پروژه ای آغاز می شود اعتبار و میزان هزینه های آن را برآورد کرده و برای پایان دادن به آن پی گیری های لازم انجام گیرد.

وی درباره بر زمین ماندن  پروژه پل سلیم چاف آستانه اشرفیه افزود : چرا پروژه ی مانند یک پل روستایی باید سه سال طول بکشد و کاری اجرایی آن به اتمام نرسد  و بر روی زمین بماندو اگر پیمانکار تعهدات خود را انجام نداده است  خلع ید و به صورت امانی اجراشود

وی خواستار پایان بخشیدن به عملیات اجرایی پل سلیم چاف شد و در خصوص اجرای طرح روستاهای شاخص بیان کرد : این طرح برای اولین بار  در کشور  و به طور متوسط سه روستا در هرشهرستان یا به عبارتی هر بخش حداقل  یک روستا اجرا می شود

وی ادامه داد: بخش هزینه اجرایی آن ۵۰ درصد از منابع استانی و مابقی از منابع ملی تامین خواهد شد و در این طرح هیچ اعتبار شهرستانی هزینه نخواهد شد.

در این نشست  نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر و فرماندار آستانه اشرفیه در خصوص پروژه های روستایی شهرستان و عدم تخصیص منابع مالی  ، صدور سند روستایی ، آسفالت روستایی ،   افزایش وام های حوادث  روستایی ، بر زمین ماندن اجرای پل سلیم چاف ، و در آستانه بهره برداری   از پل آبنمای کتشصت آبادان  مسائلی را مطرح کردند.

بر اساس گفته های  مهندس اکبر زاده  در این نشست و با تاکید معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور  پل سلیم چاف در دهه اول فرودین سال ۹۸ مورد بهره برداری قرار می گیرد

بازدید میدانی از پل در حال اتمام  آبنمای کتشصت آبادان دهستان چهارده  از دیگر برنامه های  معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشوردر آستانه اشرفیه بوده است.

گفتنی است که در این بازدید معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور را مدیرکل ، معاون ، کارشناسان  بنیاد مسکن استان ، بخشدار مرکزی و رئیس اداره بنیاد مسکن شهرستان   همراهی می کردند.

عکس : پارسا ذرعی

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است