شنبه, ۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
27 آگوست 2015 ، ساعت 17:15 847 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :2070

طوفان در اردوگاه اصولگرایان

به گزارش جلال شرق «روزنامه آرمان» در گزارشی با تیتر «طوفان در اردوگاه اصولگرایان» به موضوع ائتلاف میان اصولگرایان می پردازد و به همراه پرداختن به سخنان روح الله حسینیان، نماینده مجلس و عضو جبهه پایداری که گفته بود اگر احمدی نژاد برگردد، از او حمایت میکنم، می نویسد: «این روزها وحدت اصلاح‌طلبان سبب ناآرامی اصولگرایان شده است و آنها اگر چه از دستیابی به وحدت سخن می‌گویند اما ناگفته پیداست که به دلیل تعدد نظرات و دیدگاه‌ها چنین وحدتی دست‌یافتنی نیست. وحدت در جریان اصولگرایی به یک رویا بیشتر شباهت دارد و کمتر فردی حتی از میان خود اصولگرایان است که بتواند به ایجاد وحدت در این جریان گواهی دهد. آنها برای وحدت جلسات مختلفی برگزار می‌کنند به عبارتی از ابتدای سال۹۳ جلسات وحدت آنها آغاز شده است.

دبیرکل جبهه پایداری درباره جلسات مشترک این جریان با مؤتلفه و ایثارگران گفته است: «روی مواردی مثل حفظ نظام و ارزش‌های انقلاب و اطاعت از ولایت فقیه به توافق رسیده‌ایم و به تدریج همدلی خوبی ایجاد شده است که کار بهتر سامان پیدا کند.» آنچه آقاتهرانی از آن به عنوان اصولی که به وحدت دست یافته‌اند نام برده است بدیهی‌ترین اصولی است که میان جریان‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب هم مشترک است! صراط نوشت: «سؤال این است که مگر قرار بود روی این اصول ساده و اولیه هم به توافق نرسند؟ مگر جبهه پایداری با دشمنان نظام مذاکره کرده که روی حفظ اصول هم توافقی نداشته باشند؟! که جبهه پایداری ۵۰۰ساعت جلسه را صرف رسیدن به توافق روی این اصول کرده است؟! اگر منظور پایداری از توافق با گروه‌های اصولگرا بحث روی چنین موارد بدیهی و آشکاری است، بی‌تردید آنها با گروه‌های اصلاح‌طلب نیز -جز نقابدارانی که خود را متعهد به نظام نشان می‌دهند- به راحتی به توافق خواهند رسید!» مرتضی آقاتهرانی در بخشی از گفت‌وگوی خود به برگزاری ساعت‌ها جلسه میان مؤتلفه، ایثارگران و پایداری اشاره کرده و گفته است: «بنده از روز اول که در این جلسات مشترک شرکت کردم، تصور نمی‌کردم که ما بتوانیم با هم به این میزان به وحدت برسیم. در این جلسات این موضوع تأکید شد که بر اصول با همدیگر به توافق برسیم و فروع یا مصادیقی که سلیقه‌ای است و در مورد آن اختلاف داریم، را بعدا مطرح کنیم.» اما این فروع و اختلافات چیست و چرا اصولگرایان که روزی حاضر به شنیدن نام جبهه پایداری نبودند امروز آن را یک ضلع وحدت می‌دانند؟ از سوی دیگر این وحدت آن قدر دور از انتظار است که سایت‌های میانه‌رو نزدیک به اصولگرایان هم آن را به طور کامل متوجه نمی‌شوند چنانکه صراط نوشت: «دبیرکل جبهه پایداری توضیح نداده است که منظور او از اینکه «تصور نمی‌کرده به این میزان وحدت برسند» دقیقا چیست و تا کنون روی چه اصولی توافق شده که برای او غیرمنتظره بوده است؟!» اما سوی دیگر ماجرا هم جالب است.

دل در گروه احمدی‌نژاد دارند

اعضای جبهه پایداری هنوز نتوانسته‌اند خود را با اصولگرایان همسو کنند و نظرات آنها شباهتی با اکثریت اصولگرایان ندارد هر چند می‌گویند از موضع این جبهه سخن نمی‌گویند اما اگر روح‌الله حسینیان عضو مهم جبهه پایداری باشد به طور قطع دیدگاه‌های او بر دیگر اعضا اثرگذار است. این عضو پایداری درباره ورود احمدی‌نژاد به قدرت گفته است: من نه به عنوان عضو جبهه پایداری بلکه به عنوان آقای روح‌ا… حسینیان می‌گویم که اگر احمدی نژاد به قدرت بخواهد برگردد حتما از او حمایت خواهم کرد».کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است