یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
14 فوریه 2021 ، ساعت 17:35 321 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :64688

«عبدالرضا مزاری جلالی» شاعر، نویسنده و هنرمند آستانه ای آسمانی‌شد

عبدالرضا مزاری جلالی، شاعر، نویسنده، هنرمند و کارشناس پیش‌کسوت کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان گیلان روی درنقاب خاک کشید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، سخاوت حضورش در میان سال‌ها و درگذار فصول، تکرار بارانی از مهر بود که کودکان و نوجوانان را می‌نواخت و آنان را به خودباوری، خویش‌اندیشی و اخلاق‌مداری دعوت‌می‌کرد
عبدالرضا مزاری جلالی که به سال ۱۳۳۴ در شهرستان آستانه‌اشرفیه استان گیلان و درخانواده‌ای فرهنگ‌دوست شهر آستانه اشرفیه چشم‌به‌جهان گشود، براین باور تا پایان وفادارماند که کودکانند که دقیق و نکته‌سنج، ساده و بی‌ریا به روز‌های روشن فردا می‌اندیشند.
دقت بی‌مثالش در شناسایی استعداد‌های کودکان و نوجوانان در کسوت مربی و کارگردان تئاتر مرکز فرهنگی هنری شماره ۱ کانون رشت، زمینه‌ساز ظهور و بروز استعداد‌های کودکان و نوجوانانی شد که بعد‌ها خود در عرصه‌ی فرهنگ، هنر و ادبیات، صاحب آثاری ماندگار شدند و درحوزه‌های فرهنگی، هنری و ادبی، حرفی برای گفتن داشتند.
این شاعر، هنر‌مند و نویسنده، بعد‌ها با هدایت مربیان در قامت کارشناس مسوول هنری، این بخش از فعالیت‌های کانون را با نکاتی راهبردی به رشد و بالندگی و شکوفایی بیش‌از پیش‌رساند و موفقیت‌های ارزش‌مندی در سطح بین‌المللی، کشوری و استانی رقم‌زد.
وی که درعرصه‌ی بازیگری کارگردانی و نمایاندن ظرافت‌های پیدا و پنهان این هنر به مخاطبان نقش‌آفرین‌بود، طی سال‌ها با داوری جشنواره‌های مختلف، عضویت در شورای برنامه‌ریزی هنری کانون پرورش فکری کشور و برگزاری کارگاه‌های هنری در خارج از مرز‌های جغرافیایی ایران اسلامی، تدریس و خلق آثار ارزش‌مند و اثر‌گذار، خلاقیت و توان‌مندی‌هایش را در عرصه‌ی فرهنگ و هنر به‌نمایش‌گذاشت.
دریغ و درد، ایران و گیلان که امروز سوگواری هنر‌مند، همکاری اندیشمند، شاعری پرتوان و نویسنده‌ای خلاق است که سال‌ها با کودکان عاشقانه زیست و ازهیچ کوششی برای اعتلای فرهنگ ایران و گیلان دریغ‌نورزید و تا واپسین روز‌های حیات، به فرهنگ، ادبیات و هنر می‌اندیشید.
گرچه، فقدان جبران‌ناپذیرش را صبورانه صبوری می‌کنیم، براین باوریم که صدای ماندگارش در«صدا‌ساز‌ها»، اعجاز کلامش در«برنجک»، ایده‌های خلاقش در «فرفره‌ها» و تازگی اندیشه‌اش در«چوب‌ها و ریشه‌ها» هماره زنده‌است؛ آثار و آفرینش هنرمندانه برای کودکان و نوجوانان که در اندیشه‌های آینده‌سازان به‌یادگارخواهد‌ماند.
مزاری جلالی که در سال‌ها حضور خود در کانون پرورش فکری استان گیلان (۱۳۵۹تا ۱۳۹۴) وبعدها در کسوت فعال فرهنگی، هنری نقش غیرقابل انکاری در رشد و بالندگی فرزندان این دیارداشت، سرانجام شامگاه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ درجوار رحمت حق ساکن‌شد.
هیئت تحریریه پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق،  این فقدان جانسوز را ابتدا به خانواده محترم مزاری جلالی و بازماندگان، خانواده بزرگ کانون و تمامی دوست‌داران فرهنگ و هنر کشور تسلیت گفته و علو درجات و مغفرت واسعه الهی را بری آن عزیز زنده‌یاد از درگاه ایزد منان خواستارند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است