یکشنبه, ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار
4 جولای 2020 ، ساعت 19:03 249 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :61733
فرماندار آستانه اشرفیه در آئین تجلیل از دکتر محمد معین اعلام کرد،

عدم برگزاری مراسم استاد محمد معین  ؛ درخواست خانواده وی بوده است

فرماندار آستانه اشرفیه در آئین تجلیل از دکتر محمد معین که ظهر امروز در آرامگاه دکتر معین برگزارشد گفت: عدم برگزاری مراسم استاد معین  ؛بر اساس  درخواست خانواده  دکترمعین بوده است.

به گزارش پایگاه اطباع رسانی جلال شرق ،  یونس محمودی  که در جمع دوستداران ادب پارسی و مدیران ادارات و نهادهای فرهنگی و اجرایی این شهرستان  سخن می گفت ، افزود : معین به عنوان اولین دارنده دکترای  زبان و ادبیات فارسی در واقع تربیت یافته ادبا و اسلاف زمان خود بود و برخود می بالیم که  دکتر محمد معین یکی از مفاخر علم و ادب در ایران بلکه درجهان ادبی است.

وی با  اشاره به  کارهای تطبیقی استاد معین در حوزه آثار شرق شناسی و باستان شناسی به ویژه در حوزه زبان باستانی   اضافه کرد : یکی از آثار ارزشمند استاد معین ،  لغت نامه ۶جلدی است که  ازگران بهاترین اثر وی است که  استاد معین توانست زیر ساخت ترین واژگان ادب پارسی را به ایران  هدیه کند.

وی با بیان اینکه  خانواده دکتر معین درخواست کردند که هیچگونه پاسداشتی با توجه به موضوعیت کرونا امسال برگزارنشود گفت:  خانواده استاد  اشارت داشتند که حضور مدعوین  درمراسم  ، امکان آسیب دیدن آنان  در مراسم که جامعه مبتلا به ویروس کرونا است   بشود و ضرورتی برای  برگزاری پاسداشت  استاد معین نیست.

فرماندار آستانه اشرفیه به نقل از خانم دکتر مهدخت معین  افزود :  خانم دکتر معین فرمودند اگر خیرین و نواندیشان و مصلحان این شهرستان درصد کمک به برگزاری مراسم دکتر معین هستند  هدایایی مادی  خود را به فرزندان و فرزانگان همین شهرستان که در ایران و جهان تحصیل می کنند  تقدیم کنند تا  آنان  به یک دکتر معین دیگری  تیدیل شوند.

انتهای پیام

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است