یکشنبه, ۵ بهمن ۱۳۹۹
آخرین اخبار
30 نوامبر 2020 ، ساعت 22:49 390 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :63819

عملیاتی شدن طرح شهید سلیمانی در آستانه اشرفیه

طرح غربالگری شناسایی و حمایت از بیماران مبتلا به کرونا در قالب پویش شهید حاج قاسم سلیمانی در آستانه اشرفیه برگزار می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در نشست اعضای ستاد مقابله با کرونای این شهرستان  ضمن تبریک و تسلیت  شهادت دانشمند هسته ای ایران شهید محسن فخری زاده ،آن را یک اقدام تروریستی و کور دشمنان انقلاب و ملت ایران اعلام کرد و  انزجار خود و مردم این شهرستان را از  این اقدام وحشیانه اعلام داشتند .

حمید رضایی لاکسری  اجرای طرح غربالگری شهید قاسم سلیمانی و  اعمال محدودیت هارا به دلیل عادی انگاری و حساس نشدن به موضوع کرونا بیان کرد وافزود؛ مهمترین عامل در پیشگیری از این بیماری ،  رعایت موارد پروتکل های بهداشتی؛ماسک زدن ، عدم حضور در جمع های مختلف و برگزاری مراسم های مختلف و حفظ فاصله فیزیکی است.

نماینده عالی دولت در شهرستان  با بیان اینکه ریشه کنی بیماری کرونا همت و همراهی مردم را می طلبد با اشاره به  طرح غربالگری خانه به خانه گفت : طرح غربالگر ی خانه به خانه کووید ۱۹ در قالب پویش شهید حاج قاسم سلیمانی طرح مشترکی است بین سپاه، بسیج و بهداشت با همکاری هلال احمر و نهادهای دیگر زیر نظر فرمانداری که در این طرح، افراد  به عنوان تیم به خانه مراجعه کرده تا افراد مبتلا شناسایی و در گام بعدی اقدام به قرنطینه خانگی اقدام شود.

دکتر رضایی آگاهی رسانی به مردم را از رسانه‌ها خواستار شد و افزود: افراد تیم با مشخصات کامل در این طرح حاضر شده و مورد اطمینان هستند و دارای کارت شناسایی با امضای فرماندهی سپاه شهرستان و رییس اداره بهداشت می باشند .

وی ادامه داد: در این طرح افراد مبتلا به ویروس کرونا و یا مشکوک به کرونا شناسایی می شوند و در گام های بعدی اقدامات دیگر انجام خواهد شد .

رضایی با اظهار به اینکه از ویژگی مثبت این طرح آشنایی با مشکلات معیشتی وضعیت خانوارها از نزدیک می باشد گفت : در این طرح تمامی خانوارها رصد و درصورت نیاز به کمک به تناسب آن کمک انجام می شود.

فرمانده سپاه پاسداران همکاری با تیم طرح غربالگری را برای پیشبرد این طرح لازم دانست و اظهار کرد: این طرح با ۱۶۰ تیم سه نفره با همکاری اداره بهداشت از ۹۹/۹/۱۰ درشهرستان آغاز می شود که لازم است خانواده ها کارت ملی خودرا آماده داشته تا ثبت نام شوند ودرصورت عدم حضور خانواده و اعضا در گام بعدی مجدد اقدام خواهد شد .

وی با اظهار به رزمایش مواسات از نیمه شعبان تا هفته بسیج که ۱۱هزار ۳۱۳ بسته معیشتی به ارزش دومیلیارد و ۹۰۰ هزار تومان با همکاری اصناف ،خیرین ،پایگاه و ….انجام شد گفت :در این طرح ضمن شناسایی مبتلایان به کرونا خدماتی چون اهدایی ماسک به خانواده های نیازمند را خواهیم داشت که برای تهیه مواد ضدعفونی و …شماره حساب ۲۹۱۲۷۰۳۱۴۵۵۱۱۱ بانک انصار به نام امام جمعه جهت دریافت کمک ها ونذورات اعلام می شود

فرماندار آستانه اشرفیه در پایان گفت:از خدمات این طرح ، شناسایی مبتلایان به بیماری کرونا است و تا امروز ۱۰۰ تیم فعال و ۶۰ تیم دیگر تا فردا فعال می شود که در ابتدا شهرستان و سپس روستاها را پوشش می دهند

گزارش :هما اکبری

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است