جمعه, ۲ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار
14 سپتامبر 2020 ، ساعت 19:16 206 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :62851
با حضور معاون عمرانی استانداری گیلان ،

عملیات اجرایی پروژه بهسازی دفن زباله در آستانه اشرفیه کلید خورد

آغاز پروژه ساخت محل دفن زباله  آستانه اشرفیه روز گذشته باغ حضور معاون عمرانی استانداری گیلان ، در روستای کشل آزاد سرا کلید خورد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، این پروژه با هدف بهسازی مکان دفن زباله  و مدیریت و تصفیه شیرابه طی مدت ۶۰ ماه اجرا می شود.

مراحل ساخت  این پروژه زیست محیطی شامل احداث سلول(حمل زباله در ورودی تا محل دفن و تخلیه زباله)، پوشش پسماند توسط پشته های خاکی و هدایت شیرابه، اجرای رمپ های عملیاتی و اجرای سطح نهایی و سیستم انتقال و جمع آوری گاز و اجرای کانال بتنی جهت هدایت آبهای سطحی است.

هزینه های این پروژه  که با اعتبار تخصصی یافته سال گذشته به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال و تزریق  ۲۰ میلیارد در سال جاری  اجرایی می شود در بخش پایانی پیش بینی می شود که بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال  از محل بودجه طرح های عمرانی شهرداری آستانه اشرفیه  هزینه در برگیرد.
به گزارش جلال شرق ، جایگاه دفن زباله آستانه اشرفیه با مساحتی حدود ۷۰ هزار مترمربع در روستای کشل آزاد سرا از توابع شهرستان آستانه اشرفیه واقع شده است و از سال ۱۳۶۳ تا کنون این مکان به عنوان محل دفن زباله شهر آستانه اشرفیه در نظر گرفته شده است.
گفتنی است روزانه حدود ۵۰ تن زباله شامل زباله های شهر آستانه اشرفیه و ۱۴ روستای بخش مرکزی به این محل حمل و در آن تخلیه می شود.

در اجرای این پروژه علاوه بر زباله های موجود شهر آستانه پیش بینی می شود که  بیش از ۳۰ تن زباله کیاشهر نیز به این محل انتقال  و مدیریت می شود

هم چنین فاز سوم پروژه حاشیه بوستان حشمت  با حضور معاون عمرانی استانداری ، سرپرست فرمانداری ، امام جمعه  و جمعی از مسئولین شهرستانی و استانی مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است