پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار
22 می 2020 ، ساعت 09:33 121 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :60564
با اعزام سه تیم امداد و نجات جاده ای و کوهستان ،

عملیات امدادو نجات ۱۳ کوهنورد  درمحورییلاقات  ماسال آغازشد  

با اعزام سه تیم امداد و نجات جاده ای و کوهستان ،عملیات امدادو نجات ۱۳ کوهنورد درمحورییلاقات ماسال  آغازشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ،ساعت ۱۸:۳۰ روز گذشته از سوی اورژانس گیلان ، گزارشی مبنی بر واژگونی یک دستگاه خودروی نیسان با۱۳ کوهنورد به مرکز کنترل عملیات هلال احمر استان گیلان اعلام شد.

با اعلام این خبر به مرکز کنترل عملیات هلال احمر استان گیلان بلافاصله  سه تیم امداد و نجات  از پایگاه های کلیدبر ، پونل و ماسال به منطقه اعزام شدند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان گیلان در تشریح جزئیات حادثه گفت :  بعد از حضور گروه های امداد و نجات به منطقه   ، کار نجات کوهنوردان که از استان های اصفهان و تهران به منطقه کوهستانی محور ییلاقات  ماسال با یک خودرو نیسان  در حال حرکت  واژگون شده بودند در دستور کار گروه اعزامی قرار گرفت.

سیاوش غلامی با بیان اینکه خوشبختانه با حضور به موقع گروه های امداد  نجات و اورژانس به منطقه هیچ تلفات جانی نداشتیم اظهارکرد : در  این حادثه ۷ نفر از کوهنوردان که مصدوم شده بودند  ، ۴ نفر از آن ها توسط عوامل امدادی هلال احمر و ۳ نفر نیز توسط عوامل اورژانس به بیمارستان رسالت شهرستان ماسال منتقل شدند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان گیلان خاطرنشان کرد: هر ساله به جهت عدم آشنایی مسافران به کوهنوردی و سفر به ارتفاعات شاهد حوادث عدیده ای همچون گم شدن، سقوط از ارتفاع و اختلالات جسمی ناشی از ارتفاع هستیم.

این مقام مسئول یادآور شد: کوهنوردان حتما هنگام سفر به کوهستان و صعود در ارتفاعات به تجهیزات کوهنوردی مناسب مجهز باشند

سرپرست جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به پاسخگویی شبانه روزی ندای امداد، افزود: تلفن ۱۱۲(ندای امداد) بصورت شبانه روز، آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی از سوی مردم می باشد.

انتهای پیام/

عکس : رامین راستگو

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است