چهارشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۳:۲۵ 1,022 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :48515
به مناسبت هفته منابع طبیعی ،

غرس ۲۰۰ درخت بلوط همیشه سبز در طرح گردشگر مسرور عسگر آباد آستانه اشرفیه+ تصاویر

به مناسبت هفته منابع طبیعی ، طی آئینی ۲۰۰  نهال درخت بلوط همیشه سبز در طرح گردشگر مسرور عسگر آّباد دهکاء از توابع بخش بندر کیاشهر شهرستان  آستانه اشرفیه  غرس شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، فرماندار  آستانه اشرفیه در آئین ویژه غرس نهال درخت بلوط در محوطه طرح گردشگری مسرور گفت: امروز همه ما شاهد هستیم که موضوع درخت و حفظ منابع طبیعی  از دغدغه های تمام مسئولین ادارات و گروه های مردم نهاد است تا با غرس نهالی در احیای جنگل ها کمکی کرده باشیم .

رحیم حیدری با بیان اینکه اگر ما به درخت و منابع طبیعی خود آسیب برسانیم در واقع به خود آسیب رسانده ایم اظهار کرد : روزی تمام رودخانه های ما پر از ماهیانی بود که صید می کردیم ولی با ورود فاضلاب ها و پسماندها ، امروز رودخانه های خود را با صید بی رویه و عدم رعایت زیست محیطی از دست داده ایم.

وی ضمن اظهار خوشحالی از اینکه تمام نهادها و ادارات دست به دست هم داده اند تا با کاشت درخت  منابع طبیعی شهر و کشور را حفظ کنند افزود : با رویکردی که امروز در حفظ و احیای طبیعت در جامعه به صورت یک فرهنگ در حال شکل گیری است امیدواریم آثار خوبی برای آیندگان ما  داشته باشد.

امام جمعه آستانه اشرفیه نیز در این مراسم  با بیان اینکه درخت مانند قلبی است بر روی کره خاکی  و باید این قلب زمین را پیوسته زنده  داشته باشیم گفت: همه ما وظیفه داریم برای بودن و نفس کشیدن در این کره خاکی درخت بکاریم .

حجت الاسلام دکتر احمد طیبی افزود : آموزه های دینی و روایت و احادیث مختلف بر  اهمیت وحفظ درخت تاکید دارد و باید به سهم خود در حفظ اکو سیستم کره زمین  نقش خود را ایفا کنیم .

وی با اشاره به اهمیت دادن به موضوع کاشت درخت و حفظ آن ، خواستار جلوگیری از تخریب جنگل توسط عوامل سودجو شد.

در ادامه حسین آبکاررئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری  ، درختان را منابع تجدید شونده برشمرد و گفت: اگر نفت و گاز  جز منابع از بین رونده هستند ولی درختان چون زنده اند ، زنده ی دیگری از جنس خود به زمین می بخشد.

در این مراسم پس از کاشت درخت بلوط  همیشه سبز توسط مسئولین شرکت کننده  ، حاضران از نزدیک با پروژه های در دست اقدام طرح گردشگری مسرور بازدید و توضیحات لازم ارائه شد.

گفتنی است در مراسم ویژه جشن درختکاری در طرح گردشگری مسرور ، بخشدار ان مرکزی و بندر کیاشهر ، روسای بنیاد مسکن ، جهاد کشاورزی ، بنیاد شهید و امور ایثارگران ، محیط زیست ، دهیاران منطقه ، جمعی از گروه های مردم نهاد زیست محیطی  حضور داشتند.

 

طرح گردشگری ساحلی مسرور در منطقه عسگر آباد دهکاء از توابع  بخش بندر کیاشهر شهرستان آستانه اشرفیه  با سرمایه گذاری یک بخش خصوصی در حال اجراست که تا کنون بالغ بر ۵ میلیارد تومان در بخش زیر ساخت ها ی رفاهی و عمرانی هزینه شده است و دارای بلندترین برج نورهای ساحلی کشور ، کاشت بیشترین درخت پالم در نوار ساحلی وراه اندازی بزرگترین پرچم ساحلی کشور  است پیش بینی می شود با اتمام این پروژه که بالغ بر ۲۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد شد برای ۴۰۰ نفر به صورت اشتغال دائم فرصت شغلی فراهم خواهد شد وهم اکنون در اجرای فاز اول برای  ۴۰ نفر از جوانان منطقه در این طرح ایجاد شغل فراهم شده است

عکس : پارسا ذرعی

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است