یکشنبه, ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار
1 می 2019 ، ساعت 08:24 2,215 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :49552

فرار رو به جلو رئیس اتحادیه نانوایان آستانه اشرفیه !

سرویس یادداشت  پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ؛در پی انتشار مطلبی در پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق که رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان را به دلیل عدم برنامه ریزی در مدیریت بحران و ناکار آمدی وی را در زمان قطعی گاز بر روی خروجی قرار داده بود رئیس اتحادیه نانوایان شهرستان آستانه اشرفیه  جوابیه ای را  در فضای مجازی  انتشار داد  که البته اگر  شورای هماهنگی مدیریت بحران فرمانداری  ، اتاق اصناف و اداره صمت نبود جناب رئیس! هنوز باید حلوا حلوا می کرد و کشک خود را می سابید.

البته این پایگاه در صدد پاسخ به بعضی از خزوعبلات  رئیس اتحادیه نانوایان  که  توسط بعضی ها با مرض و غرض انتشار یافت نداشته و ندارد ولی جهت افکار عمومی نکاتی را خدمت رئیس نانوایان باختصار به عرض می رساند.

نکته اول ، بر اساس فصل ششم ماده ۲۳قانون مطبوعات اگر رئیس اتحادیه نانوایان ( ع –ت ) پاسخی داشتند می توانستند آن را در اختیار این پایگاه اطلاع رسانی قرار دهند (البته انتظار نبود که ایشان و انتشار دهنده این سواد رسانه ای راداشته باشند!) .

نکته دوم : رئیس نانوایان  به صدور اطلاعیه شورای هماهنگی مدیریت بحران در ۲ اردیبهشت اشاره داشتند البته از ۱۶۶ نانوایی شهرستان و به نقل و اذعان ایشان به آمادگی بین ۳۰ تا ۵۰ درصد نانوایان در نشست های پدافند غیر عامل شهرستان مبنی بر دو گانه سوز بودن نانوانی ها در زمان ضرورت  اشارت کرد که این آمادگی در زیر مجموعه مدیریتشان  در زمان قطعی گاز  مشخص شد و بارها در گشت مشترک بازرسی ها بازار از گل و بلبل بودن مدیریتش سخن می گفتند  ولی فقط توانستند پس از نشست چندین ساعته و تلاش های رئیس اتاق اصناف و اداره صمت و نماینده فرمانداری تا نیمه های عصر ۱۰نانوایی و مجموعاً در شهرستان به قول خود ۲۴ نانوایی را با گازوئیل رسانی آماده ی پخت کنند یعنی به طور تقریبی برای  ۵هزار نفر شهروند یک نانوایی ؟!!!.

البته گفتنی است رئیس اتاق اصناف و اداره صمت  که در جلسه صبح شورای هماهنگی با حضور فرمانداردر اداره گاز حضور داشتند بعد از نشست  با تلاش های این دو عزیز  در سطح شهرستان بود که عصر همان روز طی اطلاعیه ی اداره صمت ۱۰  نانوایی شهر را، برای عرضه نان  معرفی کرد  و آن هم فقط ۷ نانوایی آماده پخت شدند  و صد البته قابل گفتن  نیست که گاهی صف انتظار دریافت نان برای شهروندان تا نیمه شب به درازا کشید قابل گفتن اینکه  نانی که  حضرت ایشان  در نانوایی خود به مردم تحویل داده شد به اذعان خیلی از شهروندان با طعم بوی گازوئیل عرضه شد.

نکته سوم : ایشان به غرض شخصی  اشارت کردند البته از واقعیت ها و کوتاهی در امور محوله  و عدم نظارت خود سخنی نگفته اند  لطفاحضرت ایشان  بفرمایند ساعت ۷/۳۰ تا ۸/۳۰ دقیقه صبح ، علت نپختن نان به دلیل آماده نبودن خمیر بود یا صبحانه خوردن ؟ یا اینکه مردم از خرید نان صرفنظر شوند تا نان بیشتری داخل نایلون پلاستیکی کند؟ و جالب اینکه ایشان  اینقدر در فکر تبعات شهروندان  در تامین نان هستند  بفرمایند اگر از رانت خود استفاده نمی کند تفاوت ۳۰۰کیسه آرد دولتی که خود می گیرد و ۱۷۰ کیسه آرد دولتی که نانوایی کارگر با قدمت بیشتر از ایشان در جوارشان هستند بخاطر چیست ؟ لطفاً بفرمایند این تفاوت دو گانه در تقسیم ناعادلانه ماهانه آرد دولتی چگونه انجام گرفته  است البته حداقل ۵۰ کیسه ای که به صورت فوق العاده نیز دریافت می کنند. بعد ایشان فرمایش دارند برای رضایت شهروندان بسته بندی انجام می دهند و توجیه کار خود از زائران و مجاوران حرم سخن می گویند و ظاهراً مفهوم بسته بندی  برای شهروندان را ایشان با جیب بری از جیب مردم اشتباه گرفته اند .

نکته چهارم : ایشان بفرمایند ۴ عدد نان با یک نایلون  پلاستیکی  حداقل در هربسته چقدر سود دارد که باید آرد سهمیه مردم شهر  را به بازار خارج از شبکه هم توزیع کند   و به جای اینکه مثل اتحادیه نانوایان شهر مجاور تبلیغ کننده سفره پارچه ای باشد نایلونی اش را بخاطر درآمد ترجیح می دهد ؛البته طی بخشنامه ای که به دست ایشان خواهد رسید عرضه نان با نایلون پلاستیکی ممنوع است و این برای همه نانوائیان لازم الاجرا است .

نکته پنجم : ایشان بفرمایند برای حل مشکل نانوایان آزاد پز که خود رئیس این صنف هستند  تا کنون چه اقدامی کرده است  وچرا اکثر آنان از نحوه توزیع  شبکه آرد ناراضی اند و نیمی از ماه را در تعطیلی به سر می برند و یا بفرمایند  ایشان در کجای نظارت هستند که با ریختن چند دانه تخم کنجد بالاجبار نان دولتی را ۴۰۰تومان باید مردم گرانتر بخرند ؟ یا  مجموعه تحت نظارت وی در توزیع آرد ؛از هرگونی آرد  ۴۰ کیلویی گاهی تا ۷ کیلو کم می کردند و به نانوایان به اسم کیسه  آرد ۴۰کیلویی تحویل می دادند.

نکته ششم : اگر این رسانه به دنبال منافع شخصی خود بود از راه دیگری می توانست مثل بعضی ها که پوست عوض می کنند استفاده کند درحالی که  همه هزینه ها را از جیب خویش می پردازد و این از افتخارات این رسانه است که متکی به هیچ نهاد و شخصی نیست .

و گرنه  ما هم مثل حضرت ایشان می توانستیم با باز کردن خیلی از مشاغل  و یا کرایه مغازه  مثل خودش ماهی چند میلیون  اجاره بگیریم  ویا  مثل ایشان  از حق السهم نان مردم با گرانفروشی و کم فروشی و آرد دولتی فروشی میلیون ها تومان در جیب خود فروکنیم .

نکته هفتم : آقای نانوا ؟ در مثل مناقشه نیست  مثل کبک سرتان را داخل برف کردید و بیرون را نمی بینید و به جای عذر خواهی از مردم  لطفاً توضیح شفاف بفرمایید در روز اگر صبح ها از ساعت ۶/۳۰و ۱۰/۳۰ عصرها از ساعت ۱۶/۳۰ تا ۲۲/۳۰ پخت کنید چند کیسه آرد مصرف  می کنید ؟  از این مقدار آرد و پخت چقدر نیاز شهروندان خیابان استقلال است ؟ چقدر از نان مردم را داخل پلاستیک نایلونی بسته بندی می کنید و با وانت و پراید و یا با ماشین پارس خود که گاهی پخت نان  تا ساعت  ۱۲ و  تا اذان ظهر طول می کشد قوت لایموت  آنان را در خارج شبکه توزیع می کنید و شما نیز مثل خیلی از محتکران و کم فروشان بیت المال را با عدم نظارت یا کم فروشی و بی کیفیتی  در جیب خود فرو می برید !.

نکته هشتم :  فقط توضیح بفرمایید که ساعت ۱۲ شب به بعد که هر از چند گاهی کرکره دکان خود را  بالا می برید کیسه های آرد  دولتی را در آن موقع شب به چه کسی تحویل میدهید و در آمد شما ازفروش آرد دولتی در ماه چقدر است؟که ادعای خرید آزاد  از بازار را دارید!

نکته نهم : هنوز پاسخ های شکوائیه خود را به تخلفات نانوایی تان به عنوان یک شهروند  به تعزیرات ، رئیس اتاق اصناف ، اداره صمت و فرمانداری و …پاسخ نداده اید ، واسطه گرفته اید و قمپز هم در می کنید   ؟!  بهتر است دلایل مستندی بیاورید که فقط برای رضای خدا بین ساعت  ۷/۳۰صبح الی ۸/۳۰ آقایان برای خوردن صبحانه تشریف می برند و لم می کشند تا چایشان دم بیاد ؛   واقعاً منفعت طلبی شما تا کی باید ادامه داشته باشد؟

نکته هشتم : خدا را شاکریم که خود اذعان کردید که نان همشهریان را در بسته بندی مخصوص عرضه می کنید  می دانید چرا ؟ هر بسته علاوه بر دریافت وجوه نان از فروش پلاستیک که شما بسته بندی مخصوص نان می برید حداقل  ۱۵۰ تومان در آمد از نایلون پلاستیکی دارید این در حالی است که عرضه نان در پلاستیک از لحاظ بهداشتی هم منافات با زیست محیطی  و بهداشتی دارد .

نکته نهم : حال بفرمایید یک مورد از منافع شخصی این جانب را که از جیب شهروندان ، ادارات و اتحادیه ها  از آن خود کردم با سند ارائه دهید  آن وقت به منافع خود از جایگاه رئیس اتحادیه و حق السهم سالانه و فروش آرد های دولتی و سفرهای آن چنانی از جیب همین نانوایان را به طور شفاف بیان کنید و ما نیز تبلیغ  کننده صداقت شما خواهیم بود اگر چه ندارید ؟ زیرا بقول مولانا درنیابد حال پخته هیچ خام / پس سخن کوتاه باید والسلام

 

 

مدیر مسئول

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است