دوشنبه, ۲۳ تیر ۱۳۹۹
آخرین اخبار
12 ژوئن 2019 ، ساعت 18:57 226 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :51165

فرصتی برای اعتراض هنرمندانه/ از افطار انگلیسی تا جشن تولد ملکه!

نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آسوده باش، من ملکه‌ام» عصر دیروز سه‌شنبه ۲۱ خردادماه با حضور جمعی از مدیران فرهنگی و هنری و هنرمندان در گالری عالی حوزه هنری افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق به نقل از مهر ؛ نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آسوده باش، من ملکه‌ام» عصر سه‌شنبه ۲۱ خردادماه با حضور گسترده هنرمندان و اهالی رسانه گشایش یافت.

پیش از آغاز این نمایشگاه سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری طی یک نشست خبری، اهداف و رویکردهای نمایشگاه را با اهالی رسانه در میان گذاشت و همچنین از دعوت سفیر انگلیس در ایران برای بازدید از این نمایشگاه خبر داد

شجاعی طباطبایی همچنین در افتتاحیه نمایشگاه «آسوده باش، من ملکه‌ام» رفتار دوگانه انگلستان و سفارتخانه این کشور در ایران، گفت: با آمدن راب ماکر سفیر جدید انگلیس به ایران، رفتارهای دوگانه‌ای را شاهد بوده‌ایم؛ از یک طرف سفارت انگلیس اقدام به برگزاری افطاری می‌کند و از طرف دیگر برای جشن تولد ملکه انگلیس اقدام به جمع آوری پول می‌کند تا ایرانیان را به مهمانی تولد ملکه در سفارت انگلیس راه بدهد.

وی تاکید کرد: از آنجایی که زبان کاریکاتور، زبان تصویری بین‌المللی است و می‌تواند منتقل‌کننده خیلی از اعتراضات و نظرات ما باشد، تلاش کردیم در فرصتی بسیار کم، برای جلوگیری از برپایی جشن تولد ملکه انگلیس در ایران و سفارت انگلیس که با گدایی این سفارتخانه و همراهی برخی از سلبریتی‌ها قرار است برگزار شود، اقدام کنیم.

نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آسوده باش، من ملکه‌ام» شامل ۴۰ تابلو از ۱۷ هنرمند کاریکاتوریست است که عصر سه شنبه ۲۱ خردادماه در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری گشایش یافت و آثار این نمایشگاه حاوی تابلوهای کاریکاتور با موضوع سلطه استعماری انگلیس بر ایران و کاریکاتورهایی از ملکه انگلیس است.

محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری، سیدمسعود شجاعی طباطبایی مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، محمدعلی رجبی دوانی، سعید جلیلی و محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیدمحمد یاشار نادری مدیرعامل بنیاد فرهنگی روایت فتح، محمدحسین نیرومند و جمعی از هنرمندان و اهالی رسانه از این نمایشگاه بازدید کردند.

این نمایشگاه تا روز ۵ تیرماه میزبان علاقمندان خواهد بود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است