دوشنبه, ۳ تیر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۸:۰۶ 163 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :42520

“فرمانده گیلانی ارتش” در رشت به خاک سپرده شد

امیر سرتیپ دوم علیرضا توانایی رئیس اداره مهندسی و پدافند غیرعامل ارتش جمهوری اسلامی ایران در رشت به خاک سپرده شد.

به گزارش جلال شرق ، امیر سرتیپ دوم توانایی رئیس اداره مهندسی و پدافند غیرعامل ارتش جمهوری اسلامی ایران که بامداد جمعه ۱۲ مردادماه بر اثر عارضه قلبی درگذشته بود امروز در زادگاهش شهر رشت به خاک سپرده شد.

وی که از جمله فرماندهان ایثارگر، طراح و خلاق در ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده و در سال‌های دفاع مقدس در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل به افتخار جانبازی نیز نائل شده بود متولد سال ۱۳۴۲ شهرستان رشت بود.

امیر توانایی در سال ۱۳۶۱ وارد دانشگاه افسری شد و پس از فارغ التحصیلی و طی دوره رزم مقدماتی با حضور در لشکر ۱۶ زرهی نیروی زمینی ارتش در قزوین تا پایان جنگ تحمیلی در یگان‌های عملیاتی این لشکر خدمت کرد.

وی پس از جنگ وارد دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش(دافوس) شد و با پایان این دوره با توجه به هوش و استعداد بالا و خلاقیتی که داشت مسئولیت‌های مختلفی را در اداره مهندسی ستاد کل ارتش بر عهده گرفت.

مدیریت کلان کلیه طرح‌های عمرانی ارتش در نقاط مختلف کشور و طراحی و اجرای بسیاری از پروژه های مهندسی حساس و مهم نظامی در نیروهای زمینی، پدافند، هوایی، دریایی و ستاد ارتش از جمله اقدامات ماندگار وی در طول دوران خدمتش بود.    /   تسنیم

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است