یکشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۹
آخرین اخبار
15 نوامبر 2020 ، ساعت 19:15 480 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :63685
فرماندار آستانه اشرفیه

فلسفه همه دستگاه های اجرایی، تامین رضایتمندی مردم است/ترس از دستگاه های نظارتی نباید مانع ارایه خدمات به مردم شود

فرماندار آستانه اشرفیه در نشست با اعضای کمیسیون حقوق شهروندی شهرستان  که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزارشد گفت:فلسفه همه دستگاه های اجرایی ، تامین رضایتمندی مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، حمید رضایی لاکسار با استماع ارایه دیدگاه های مختلف مدیران دستگاه های اجرایی با بیان اینکه در کلام الهی و احادیث اسلامی به کرامت و حقوق انسانی بسیار توجه شده است اظهارکرد: قانون اساسی که برگرفته از سیره ائمه اطهارو قرآن کریم است به بسیاری از مصادیق انسانی و حقوق انسانی اشاره کرده است و از قوانین مترقی دنیاست چوح ریشه در شرع مقدس دارد.
وی به رعایت حقوق شهروندان و حتی متهمان در نظام اسلامی پرداخت و صمن تقدیر از اقدامات انجام شده ادارات بیان کرد:روسای ادارات با مطالعه منشور شهروندی مشاهده خواهند کرد که در این منشور چه حقوق مختلفی برای کرامت انسانی نامبرده شده است .
دکتر حمید رضایی لاکسار ضمن تاکید و تسریع بر امور ارباب و رجوع به وظایف دستگاه های اجرایی پرداخت و گفت:بخشی از وظایف مدیران ،  تسلط بر قوانین است که مدیر دستگاه بر قوانین موضوعه آن دستگاه آگاه باشد زیرا عدم آشنایی با قوانین ، باعث بروز مشکل در ارایه خدمات می شود.
نماینده عالی دولت  به شناخت مشکلات و موانع در حوزه کاری مدیران اجرایی اشاره کرد  و از مدیران دستگاه های اداری خواست با مشارکت مردم و خیرین در صدد رفع چالش های حوزه کاری خود اقدام کند.

رضایی با اشاره به حوادث طبیعی و غیر مترقبه به ابعاد مختلف حقوق شهروندی پرداخت و در خصوص ارایه خدمات دولت الکترونیک ،شفافیت آمار و گردش اطلاعات ، از مدیران خواست که سرلوحه کارخود قرار دهند و خاطر نشان کرد : ترس از دستگاه های نظارتی نباید مانع ارایه خدمات به مردم شود.

وی فلسفه همه دستگاه های اجرایی را تامین رضایتمندی مردم نام برد و اظهار امیدواری کرد که همه مدیران با مطالعه منشور شهروندی،مطالبات مردم را پیگیری کنند.

در این نشست مدیران دستگاه های اجرایی درباره رعایت حجاب و عفاف در ادارات ،تکریم ارباب و رحوع و پاسخگویی به مراجعه کنندگان،تسریع در ارایه خدمات ،ایجادکارگروه ورزشی رعایت حقوق شهروندی ،اجرای طرح های متفاوت برای سهولت دسترسی مردم به سامانه خدمات الکترونیک و…مطالبی بیان کردند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است