یکشنبه, ۴ اسفند ۱۳۹۸
آخرین اخبار
15 آگوست 2018 ، ساعت 12:14 417 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :42841

“فک خزری” فاصله زیادی با انقراض ندارد

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه عدم حمایت از فک خزری سبب انقراض آن می‌شود گفت: در دهه ۹۰ یک میلیون فک خزری وجود داشت اما تنها ۱۰۰ هزار آنها باقی مانده است.

به گزارش جلال شرق ؛پروین فرشچی صبح امروز در همایش حمایت از زیستمندان دریای خزر در بندرانزلی اظهار داشت: تاکنون جلسات مختلفی در خصوص حمایت از فک خزری برگزار شده اما هیچ‌کدام همانند جلسه امروز مفید نبوده است.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام اینکه در دهه ۹۰ یک میلیون فک خزری وجود داشت عنوان داشت: در حال حاضر تنها ۱۰۰ هزار فک خزری باقی مانده است.

فرشچی با تشریح علل نابودی فک خزری ابراز داشت: کشورهای حاشیه دریای خزر اهمیت بالایی برای “فک خزری” قائل هستند اما فک‌های خزری به دلیل قرار گرفتن در مسیر کشتی‌ها و یا مورد استفاده قرار گرفتن از بین می‌روند.

وی با اعلام اینکه امروز شرایط به گونه‌ای است که باید فک خزری را نجات داد خاطرنشان کرد: تمامی کشورهای حاشیه دریای خزر برای نجات فک خزری باید تلاش کنند زیرا در غیر این صورت شاهد انقراض فک خزری می‌شویم.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر لزوم همدلی و همکاری تمامی ارگان‌های ذی‌ربط در راستای حمایت از فک خزری افزود: برای حمایت از فک خزری باید یک خواست سیاسی همه‌جانبه ایجاد شود.

وی با اعلام اینکه پروتکل‌های کنوانسیون دریای خزر سبب می‌شود تا اداره محیط‌زیست آزادی بیشتری در راستای حمایت از زیستمندان دریای خزر داشته باشد گفت: حفظ زیستمندان دریای خزر سبب پایداری شرایط دریای خزر و بهره‌برداری مناسب‌تر از آن می‌شود.

فرشچی با تجلیل از تلاش‌های اداره‌کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای حمایت از فک خزری عنوان داشت: این سازمان در کنار سایر ارگان‌های دریایی اقدامات موثری در این زمینه انجام داده است.   /   تسنیم

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است