شنبه, ۱۰ آبان ۱۳۹۹
آخرین اخبار
25 سپتامبر 2020 ، ساعت 10:59 448 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :63177
با معرفی آثارشانزدهمین جشنواره استانی فیلم مقاومت ،

فیلم کوتاه « کارگردان کوچک » به کارگردانی “امین جمالی ” به مرحله کشوری راه یافت

اختتامیه بخش استانی شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت با حضور مهمان کشوری و استانی در تالار مرکزی شهر رشت برگزار و برگزیدگان این دوره از جشنواره در بخش فیلمسازان بسیجی تقدیر شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  ، مسئول بسیج هنرمندان سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه باید با تلاش بیشتر در راستای ارتقای جایگاه هنر انقلابی و دفاع مقدس دین خود ادا کنیم، اظهار کرد: شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت با همدلی و همکاری بسیاری از نهادها و دستگاه‌ها در استان گیلان برگزار و امروز به ایستگاه پایانی خود رسید.

روح الله قمری در ادامه با بیان اینکه بعد از انتشار فراخوان تا پایان مهلت تعیین شده برای ارسال آثار ۷۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد، گفت: از این تعداد ۶۲ اثر در شش محور به بخش داوری آثار راه یافتند.

وی با بیان اینکه سه داور طی سه روز این آثار را در بخش‌های نماهنگ، فیلم داستانی بلند، فیلم کوتاه، مستند، فیلمنامه و انیمیشن داوری کردند، تصریح کرد: ۱۱ اثر در بخش نماهنگ، ۲۹ اثر مستند، ۱۲ اثر فیلم کوتاه، سه اثر فیلم داستانی بلند و هفت اثر نیز در بخش فیلمنامه بودند.

قمری در ادامه با اشاره به اینکه در پایان داوری‌ها شش اثر در بخش‌های مختلف به عنوان اثر برگزیده به مرحله کشوری این جشنواره راه یافتند، گفت: فیلم ریشه‌ها به تهیه کنندگی «عفت صوفی» در بخش فیلم داستانی بلند، کارگردان کوچولو در بخش فیلم کوتاه به کارگردانی «امین جمالی»، شور آزادی در بخش نماهنگ به کارگردانی «اسحاق مجیدی»، بازگشت سرزده آرتوش در بخش فیلمنامه «سلمان اسماعیل زاده»، آن سوی مه نیز در بخش مستند به کارگردانی «بهنام رسول زاده» آثار برگزیده این جشنواره بودند.

گفتنی است این جشنواره ،  میزبان مهدی عظیمی میرآبادی دبیر جشنواره فیلم مقاومت، امیر نصیر بیگی رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور، انیسه شاه حسینی مدیر بخش فیلمسازان بسیجی جشنواره بود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است