شنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
19 آگوست 2016 ، ساعت 18:06 2,026 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19745
حجت الاسلام محمد ساجدی امام جمعه آستانه اشرفیه :

قراردادهای نفتی در وضعیت جدید باید با مراقبت و دقت تنظیم شود/

امام جمعه آستانه اشرفیه در نماز جمعه این هفته این شهرستان گفت: مگر مردم ولی‌نعمت ما نیستند ؛ چرا مردم را محرم نمی‌دانیم؟.

به گزارش جلال شرق ، حجت الاسلام محمد ساجدی  با اشاره به سخنان وی در دفاع  از عملکرد دولت در سال گذشته  گفت: به مناسبت هفته دولت  من در سال گذشته عرض کردم که این دولت در شرایط بسیار ملتهب و دشواری روی کار آمد اما باعث ایجاد آرامش در جامعه شد .

وی با بیان اینکه  برخی از برادران به سخنانم اعتراض کردند ودر انتقاد از بنده گفتند ما دلواپسیم و شما چرا گفتید که مردم به آرامش رسیدند افزود :  من در پاسخ به آن‌ها گفتم مردم آرامش پیداکرده و آرامش عمومی بر جامعه حکم‌فرما شده است و من با دلواپسی شما کار ندارم.

خطیب نماز جمعه  در پاسخ به معترضین که به بنده گفتند  شما دولت قبل را کوبیده و با خاک یکسان کردید خاطر نشان کرد: من شرایط روی کار آمدن این دولت را گفتم و راجع به عملکرد دولت گذشته حرفی نزدم و اگر بنا بر صحبت باشد حرف‌های بسیاری برای گفتن داریم و مسائل فراوان وجود دارد.

ساجدی با تاکید بر این نکته که  دولت قبل  باید پاسخگو باشند که درآمدهای سرشار نفت را در تاریخ کشور بی‌سابقه بود چه، چطوری و کجا هزینه شده است تصریح کرد : فسادهای بی‌سابقه و گسترده که بر کشور پدید آمد ناشی از چه بود؟ رقم‌های فساد، در نظام اقتصادی ما روزبه‌روز افزایش پیداکرده و در دولت گذشته به اوج رسید که هنوز هم پرونده‌اش در جریان است.

امام جمعه آستانه اشرفیه  تصریح کرد:  مسئولان فعلی باید موارد مربوط به دولت قبل را برای مردم بازگو کنند که ذخایر، خزانه کشور از چه وضعیتی از دولت قبل به دولت جدید واگذار شده  و چه میزان بدهی بروی دست دولت جدید گذاشته شده است .

وی ادامه داد: دولتمردان فعلی به‌ویژه رئیس‌جمهور علی‌رغم رفتار متین، عاقلانه و نجابت تحسین‌برانگیزشان باید این موارد را به مردم اطلاع‌رسانی کنیم مگر مردم ولی‌نعمت ما نیستند و چرا مردم را محرم نمی‌دانیم.

خطیب جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه من هوادار قوه مجریه و رئیس‌جمهور نیستم اظهار کرد: مردم باید از این‌همه قانون‌شکنی، این‌همه خودسری و این‌همه رویه‌های غلط و خطرناک که کشور را به لبه پرتگاه کشید ه است بدانند که معلول چه بود و متأسفانه کسانی که به این‌همه از مشکلات چشم پوشیدند از روز اول روی کار آمدن دولت جدید فقط منفی‌بافی و سم‌پاشی کردند و حالا نیز به دوره‌گردی افتاده‌اند تا جایی که برخی مقامات کشوری نیز به آن‌ها درباره تبلیغات انتخاباتی اخطار داده‌اند.

ساجدی با اشاره به اینکه عده‌ای با تبلیغات انتخاباتی فضای کشور را ملتهب می‌کنند گفت: حواس مردم را پرت می‌کنند و ثبات و استقلال فکری و رفتاری مدیران ارشد، میانی و پایین دولت را سلب می‌کنند و باید دولت محترم به همه کارگزارانش بامتانت تا آخرین روز مأموریت این دولت خدماتشان را با طمأنینه به مردم عرضه کنند.

امام جمعه آستانه اشرفیه  به کارشکنی غربی‌ها به‌خصوص امریکای  در برجام و عدم اعتماد به وی   گفت: قراردادهای نفتی در وضعیت جدید باید با مراقبت و دقت تنظیم شود و تحت تأثیر فشارها و تحریم‌های قبلی به‌گونه‌ای نباشد که در اختیار خودش نباشد و خسارت و مشکلاتی برای کشور به دنبال نداشته باشد

وی با گرامی داشت روز جهانی مسجد و محکومیت  رژیم صهیونیستی درآتش کشیدن مسجدالاقصی یاد آور شد: رژیم جعلی صهیونیستی برای احداث معبدی جعلی ، اقدام به تخریب مسجدالاقصی کردند و صرف‌نظر از جایگاه این روز در دنیا، مسجد در عرصه جهانی نماد استقلال و عزت مسلمانان است و در داخل نیز پایگاه دین‌داری، عامل وحدت، سازمان‌دهی و پشتیبانی وفادار به‌نظام است.

ساجدی افزود :  درطول یک سال گذشته، ده امام جماعت رادرمساجد منصوب کردیم ودرصدد ساخت خانه عالم در سطح روستاها هستیم و از سازمان تبلیغات اسلامی درخواست می کنم تا ضمن ارزیابی از عملکرد مساجد، زمینه ی رونق و ارتقا ی آنان را فراهم آورد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه  به  روز پزشک و داروسازی اشاره کرد وبا تأکید بر پی گیری روند احداث ساختمان اداری و درمانگاه تأمین اجتماعی در آستانه‌اشرفیه اظهار کرد: گزارش‌هایی از بیمارستان کوثر آستانه‌اشرفیه به گوش می‌رسد که خیلی خوشحال‌کننده نیست و انتظار می‌رود با مدیریتی خوب، مقدمات خدمت مناسب به مردم شهرستان فراهم شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین  ساجدی به فرارسیدن سالروز شهادت شهیدان باهنر و رجایی وآغاز هفته دولت گفت: شهیدان رجایی و باهنر ازجمله شخصیت‌هایی اصیل، انقلابی، فرهنگی، متدین و متعهد به‌نظام و کشور و ازجمله برجسته نسل اول انقلاب و وفادارترین یاران انقلاب و امام بودند.

وی درباره سابقه مبارزاتی شهیدان باهنر و رجایی در دوران انقلاب و پس‌ازآن بیان کرد: نقش برجسته شهید باهنر در ترویج مبانی انقلاب و فرهنگ و مقاومت شهید رجایی در زیر شدیدترین شکنجه‌های دژخیمان رژیم قبل به‌گونه‌ای بود که از این دو شهید بزرگوار به‌عنوان سنبل نیروهای خط امام یاد می‌شد.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه ترور شهیدان باهنر و رجایی و ۷۲ تن از یارانشان را نمونه‌ای از عملکرد سیاسی بی‌آبرو یی منافقان در کشور عنوان کرد و افزود: این نمونه‌ای از عملکرد گروه سیاسی بی‌آبرو یعنی منافقان در کشور ماست که برای رسیدن به قدرت علاوه بر جنایات مختلف ۱۷ هزار نفر به‌خصوص آن دسته از نیروهای انقلابی و حزب‌اللهی که جایگاه مردمی داشتند را از طریق ترور به شهادت رساندند.

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
  1. حسین :

    بدون مقدمه اول از همه اینکه دلواپسی به از دلدادگی!! از قدیم گفته اند : شیر که پیر شد لگدش می زنند…….،حکایت دولت آقای احمدی نژاد است که انگار ، …نه اول از اینجا شروع کنم که بعد از فتنه ۸۸ تا مدتی معیار انتخاب افراد این بود که موضع خود را در برابر این مسئله یعنی فتنه ۸۸ روشن کنند و بسیاری آن را محکوم کردند تعدادی هم تأیید کردند و چه بسا افراد موقعیت طلبی که نه این کردند ونه آن. تا بتوانند به فراخور موقعیت با اندک تغییر موضعی با هر جریانی بسازند!!! ولی انگار امروز ملاک عمل تغییر کرده وهر کسی برای رسیدن به هر پست پستی (اولی را به ضم ودومی را به فتح پ بخوانید اولیتر است) نه تنها نیازی به برائت از فتنه گر نیست بلکه احتیاط مستحب اینه که یک سیخونکی هم به دولت گذشته بزنه تا به این ترتیب جلب اعتماد بعضی را فراهم کرده باشه .آقای امام جمعه یادشان باشد که از دولتی بد میگویند که مقام معظم رهبری از همین تریبون نماز جمعه به صراحت روش کار ایشان را تأیید کردند،(با همه کم وکاستی ها یش ) که باید قبول کنیم هیچ دولتی کامل نیست ، ولی نمیدانم چرا همه در نقد دولتها فقط به دولت نه وده اکتفا میکنند و دول فخیمه ماقبل تر را به نقد و نسیه لازم نمی بینند .! اما اینکه می فرمایند ملت به آرامش رسید!! این شعار یک سال اول طرفداران دولت ۱۱ بود الان دیگه از شدت شوری آش بسیاری از آنها هم فهمیدند که اون یک سال فقط یک آرامش قبل از توفان بود!!! آقای امام جمعه محترم هم روش دولتمردان را پیش گرفتند که تقریبا غیر از کودتای ترکیه !! همه مسایل را به گردن دولت قبل انداختند .نمیدانم آیندگان چهار سال دوره ریاست جمهوری آقای روحانی را چه خواهند نامید؟؟ دوره گرانی های بی جواب ،یا دوره حذف یارانه ها،شاید هم دوره برجام بد فرجام، فکر میکنم بهتر است مثل بعضی از مردم که دو یا سه اسمی دارند برای این دولت دو اسمی انتخاب کنیم مثل دوره رشد خود کشی، یا دوره آتش سوزی ،دوره المپیک لعنتی هم شاید بد نباشد، من دوره فیش های نجومی را پیشنهاد میکنم. یادمان نرفته که باخت فوتبال ایران به عربستان یا باخت کشتی گیر ما را هم حاصل بد قدمی دولت قبل می دانستند،آقای امام جمعه که به صراحت از آرامش مردم میگویند می دانند که عموم مردم حتی آستانه ای علی رغم داشتن بهترین برنج دنیا اجبار به سمت برنج خارجی مشکوک !! گرایش پیدا کردند ؟؟ آیا این همان وعده ای بود که آقای روحانی در ابتدای کار خود فرمودند : مردم در صد روز اول نتیجه کار را خواهند دید!!!
    به قول حافظ : وعده از حد بشد و ما نه ،دو دیدیم ونه یک.