پنج شنبه, ۸ خرداد ۱۳۹۹
آخرین اخبار
18 می 2020 ، ساعت 19:36 136 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :60490

قلع و قمع ۵ بنای غیر مجاز وآزادی سازی ۳۵۰۰متر مربع از زمین های شالیکاری در بندر کیاشهر

مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه از قلع و قمع ۵ بنای غیر مجاز و جمع آوری دو کانکس غیر مجاز در اراضی کشاورزی بندرکیاشهر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ؛حمیدرضا سلیمانی گفت: قلع و قمع این بناهای غیرمجاز صبح امروز با حکم مقام قضایی و با حضور نماینده دادستان، جهاد کشاورزی و ماموران نیروی انتظامی در حریم بندرکیاشهر انجام شد.

وی با اشاره به اینکه این بناهای غیر مجاز در خارج از طرح های هادی و بدون مجوز در زمین های شالیکاری و صیفی این بخش احداث شده بود، افزود: قلع و قمع این بناها، پس از صدور چندین مرحله اخطار صورت گرفت.

به گفته وی، با قلع و قمع این بناهای غیر مجاز بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع از زمین های شالیکاری  و صیفی کاری بخش بندرکیاشهر آزادسازی شده است.

سلیمانی در ادامه با تاکید بر حفاظت از اراضی زراعی و باغی در این شهرستان افزود: حفاظت از اراضی کشاورزی از سیاست های مهم جهاد کشاورزی است در این راستا با هرگونه تغییر کاربری غیر قانونی اراضی کشاورزی برخوردمی شود؛ گفت:  شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن  ۳۰ هزار هکتار از زمین های کشاورزی یکی از قطب های مهم تولید محصولات کشاورزی استان گیلان به شمار می رود.

وی یادآور شد: از مجموع زمین های کشاورزی این شهرستان۲۳ هزار و ۵۷۰ هکتار اراضی برنجکاری، ۲ هزار و ۵۰۷ هکتار بادام زمینی و مابقی نیز دیگر محصولات صیفی و باغی می باشد.

شهرستان آستانه اشرفیه با دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر و دارا بودن ۱۰۵ روستا در شرق گیلان قرار دارد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است