جمعه, ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
16 جولای 2016 ، ساعت 13:39 1,729 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18201

قهرمانی زیر ۱۸ سال آسیا- تهران؛ معرفی حریفان بسکتبالیست های جوان ایران در آسیا

تیم ایران در گروه دوم مسابقات قهرمانی زیر ۱۸ سال آسیا میزبان پنج تیم دیگر آسیایی است که کره قویترین تیم گروه به حساب می‌آید.

به گزارش جلال شرق ، مسابقات قهرمانی بسکتبال زیر ۱۸ سال آسیا از جمعه اول مرداد در تهران آغاز می شود. تیم ملی بسکتبال ایران زیر نظر رضا نوری آخرین هفته از تمرینات خود را در سالن بسکتبال آزادی محل میزبانی مسابقات سپری می‌کند. تیم های حریف ایران هم ترکیب ۱۲ نفره خود را به فدراسیون جهانی بسکتبال ارائه دادند.

ایران در این تورنمنت با ژاپن،‌ کره جنوبی، لبنان،‌ قزاقستان و اندونزی همگروه است که فدراسیون جهانی بسکتبال در گزارش هایی وضعیت برخی از این تیم ها را بررسی کرده است.
ستاره زیر ۱۶ سال ژاپن در ترکیب زیر ۱۸ سال
یودای نیشیدا که سال قبل در ترکیب تیم ملی زیر ۱۶ سال ژاپن با میانگین ۱۸ امتیاز در هر مسابقه درخشیده بود،‌ در ترکیب ۱۲ نفره تیم زیر ۱۸ سال برای مسابقات تهران قرار گرفت. ژاپن چهار بازیکن دیگر هم از ترکیب تیم زیر ۱۶ سال ۲۰۱۵ به تهران می‌آورد.
معرفی حریفان بسکتبالیست های جوان ایران در آسیاهمچنین اوی شافر بازیکن دورگه ای که مادری ژاپنی و پدری آمریکایی دارد هم در ترکیب امسال ژاپن جلب توجه می‌کند. شافر پیش از این فوتبال بازی می‌کرد و از دو سال قبل به ورزش بسکتبال روی آورده است. این بازیکن ۲۰۳ سانتی متری در پست پنج برای ژاپن بازی می‌کند.
توبیاس لویبل آلمانی که سال قبل در مسابقات زیر ۱۶ سال آسیا هدایت ژاپن را برعهده داشت،‌ امسال هم مربی تیم زیر ۱۸ سال این کشور است.
ژاپنی ها در دوره قبلی مسابقات زیر ۱۸ سال آسیا،‌ ششم شده بودند و از سال ۱۹۹۹ تا به حال به جام جهانی زیر ۱۹ سال راه نیافته اند.
 لبنان با بهترین امتیاز آوران زیر ۱۶ سال
تنها دو بازیکن لبنان که در مسابقات زیر ۱۶ سال آسیا شرکت داشتند به ترکیب زیر ۱۸ سال این تیم راه پیدا کردند. علاء الدین و زینون ستاره های لبنان در مسابقات جاکارتا ۲۰۱۵ بودند. علاءالدین با میانگین ۲۳٫۳ امتیاز در هر مسابقه،‌ دومین امتیازآور برتر رقابت ها بود، در حالی که زینون با ۲۲٫۳ پشت سر او در رده سوم رقابت ها جای داشت.
تیم لبنان در جریان آماده سازی برای مسابقات زیر ۱۸ سال به اسکندریه در مصر سفر و در مسابقات جوانان عرب ۲۰۱۶ شرکت کرد.
لبنانی ها آخرین بار سال ۲۰۱۲ در مسابقات زیر ۱۸ سال مغولستان شرکت کردند و هفتم شدند.
کره جنوبی، با پایه های قدرتمند
موفقیت تیم های زیر ۱۶ و زیر ۱۷ سال کره جنوبی، پایه های تیم زیر ۱۸ سال این کشور را می سازد. چهار بازیکنی که سال قبل در مسابقات معرفی حریفان بسکتبالیست های جوان ایران در آسیاقهرمانی جهان زیر ۱۷ سال شرکت داشتند به ترکیب زیر ۱۸ سال این کشور رسیده اند که سه نفر از آنها احتمالا به سوپراستارهای این تیم تبدیل می شوند: لی جانگیون (۱۹۰ سانتی متر)،‌ یانگ جای مین (۱۹۸ سانتی متر) و شین مینسوک (۲۰۱ سانتی متر). هر سه بازیکن در ترکیب تیم قهرمان زیر ۱۶ سال آسیا هم حضور داشتند و به جمع هشت تیم برتر جام جهانی زاراگوزا رسیدند.
اندونزی، ضعیف ترین تیم گروه
تیم اندونزی که سال قبل در مسابقات قهرمانی زیر ۱۶ سال آسیا میزبان بود، جواز حضور در مسابقات زیر ۱۸ سال را با سومی در مسابقات جنوب شرق آسیا پس از فیلیپین و تایلند به دست آورد. بهترین نتیجه اندونزی در مسابقات زیر ۱۸ سال آسیا،‌ دو بار ششمی در سال های ۱۹۷۸ و ۱۹۹۲ بوده است.
قزاقستان با میانگین ۱۷ سال
تیم قزاقستان که در دوره قبلی مسابقات زیر ۱۸ سال آسیا به جمع هشت تیم برتر رسیده بود،‌ با میانگین سنی ۱۷ سال در این دوره شرکت می کند.
قزاقستان در رده سی و هفتم رنکینگ جوانان فیبا جای دارد در حالی که تیم ملی جوانان کشورمان بیست و چهارم است. تیم کره جنوبی بهترین جایگاه را در رنکینگ جهانی در رده ۱۸ و تیم اندونزی بدترین جایگاه را در رده ۷۰ جهانی دارند. ژاپن و لبنان، دیگر هم گروه های ایران هم در رنکینگ جهانی به ترتیب در رده های ۲۶ و ۵۴ جای دارند.
چین بهترین تیم گروه الف
کشورهای چین، فیلیپین،‌ چین تایپه،‌ هند،‌ عراق و تایلند هم در گروه الف مسابقات زیر ۱۸ سال آسیا جای دارند که تیم چین با قهرمانی در ۱۱ دوره مسابقات زیر ۱۸ سال رکورددار و بهترین تیم این گروه محسوب می‌شود. چینی ها در سه دوره قبلی هم به صورت پیاپی قهرمان شده اند.
مسابقات قهرمانی زیر ۱۸ سال آسیا از اول مرداد در تهران آغاز می‌شود.
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است