پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
8 می 2018 ، ساعت 09:06 455 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :40276

لاریجانی: صدای رسای ملت‌های مظلوم پاسخ فشار ترامپ علیه مردم منطقه است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ترامپ باید بداند که فشار سیاسی و نظامی علیه مردم منطقه پاسخش صدای رسای ملت‌های مظلوم است.

به گزارش جلال شرق ، علی لاریجانی در آغاز جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس ضمن تبریک پیروزی جریان مقاومت در انتخابات دو روز گذشته در لبنان، بیان کرد: این پیروزی را به دبیرکل نیروهای حزب‌الله آقای سید حسن نصرالله و رئیس‌جمهور لبنان، آقای عون و رئیس پارلمان لبنان، آقای نبیه بری، تبریک می گویم.

وی افزود: با همه تخریب‌ها و پول‌های کثیفی که آمریکا و صهیونیست‌ها و دنباله‌روهای آنها در لبنان خرج کردند، مردم رشید لبنان پای صندوق‌های ‌رای حرف اصلی خود را که نه به آمریکا و نه به صهیونیسم بود، بیان کردند.

لاریجانی گفت: ترامپ باید بداند که فشار سیاسی و نظامی علیه مردم منطقه پاسخش صدای رسای ملت‌های مظلوم است.

وی در ادامه گفت: امروز دو جریان مهم در منطقه دیده می‌شود. یکی جریان ارتجاعی متکی بر دیکتاتورها و وابسته به آمریکاست و دیگر جریان دموکرات هایی که ندای آن را در انتخابات لبنان و انتخابات شوراهای مصر و ان‌شاءالله در عراق خواهید شنید.

لاریجانی خاطرنشان کرد: آقای ترامپ نتیجه رذالت‌های امنیتی آمریکا و صهیونیست‌ها در کمک به تروریسم در سالهای گذشته را در ‌آرای ملت رشید لبنان مشاهده کنید و تردید نکنید بی‌تعهدی در مسئله هسته‌ای نیز نتیجه مشابهی خواهد داشت. ملت بزرگ ایران با رهبری آیت‌الله خامنه‌ای و راه و روش انقلاب اسلامی که در سیره امام تجلی داشت، با استقامت مسئله را دنبال خواهد کرد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی توفیق ملت لبنان را در انتخابات اخیر به پارلمان لبنان و ریاست جمهوری این کشور تبریک می گوید و آرزوی توفیق بیشتر برای آنان دارد.

لاریجانی در ادامه هفته هلال احمر را به همه سختکوشان در این نهاد تبریک گفت.

وی در پایان درگذشت والده محمدابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی را به ایشان و خانواده‌شان تسلیت گفت.

رئیس مجلس همچنین درگذشت آیت‌الله اسدالله ایمانی نماینده ولی‌فقیه در استان فارس را به خانواده محترم ایشان تسلیت گفت./ ایسنا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است