چهارشنبه, ۸ بهمن ۱۳۹۹
آخرین اخبار
12 دسامبر 2019 ، ساعت 13:32 301 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :56851
مدیر‌کل کانون گیلان:

لازمه‌ی آینده‌سازی، رونق‌بخشی به فعالیت‌های پژوهشی است

مدیر‌کل کانون فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان گیلان گفت: آینده‌سازی درگروِ رونق‌بخشی به فعالیت‌های پژوهشی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، اسفندیار‌ضیائی با اعلام این خبر افزود: توسعه و ترویج فرهنگ پژوهش و فرصت‌سازی برای گسترش و کاربست‌پژوهش‌های بنیادی، ایجاد بستر‌های مناسب برای تقویت سازوکار‌های انگیزشی این فعالیت و درعین حال معرفی پژوهش‌گران برتر ازاهداف یازدهمین ویژه‌‌برنامه هفته پژوهش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان به‌شمار‌می‌رود.
مدیر کل کانون استان گیلان برهمین اساس، از برپایی نمایشگاه دست‌آورد‌های پژوهشی اعضا و مربیان، نشست مربیان و فعالان عرصه پژوهش، دعوت از پژوهش‌گران و صاحب‌نظران این عرصه و فراهم‌سازی زمینه‌های بازدید کودکان و نوجوانان از مراکز علمی و تولیدی خبرداد وبرگزاری کارگاه‌های علمی و پژوهشی با همراهی اعضا و دانش‌آموزان مدارس را ازدیگر برنامه‌ها عنوان‌کرد.
ضیائی از تعامل و همکاری با دستگاه‌های اجرایی و گروه‌های مردم نهاد فعال در این حوزه نیزسخن‌گفت و برگزاری ویژه‌برنامه‌های مشترک با محوریت محیط‌زیست و بهداشت را ازجمله این فعالیت‌های خواند.
این مدیر‌فرهنگی درهمین‌حال، بهره‌گیری از فعالیت‌های پژوهش‌محور برای مأنوس‌سازی هرچه بیش‌‌تر آینده‌سازان با آموزه‌های دینی را از رسالت‌های کانون دانست و برپایی کارگاه پژوهشی با موضوع« نماز و آراستگی» را حرکتی در مسیر دست‌یابی به این هدف برشمرد.
او هم‌چنین با اشاره به استقبال روز‌افزون از فعالیت‌های پژوهشی کانون پرورش فکری و موفقیت اعضا و مربیان این مجموعه‌ی فرهنگی در سطح کشور و استان گفت: تجلیل از مربیان و اعضای پژوهش‌گر ازدیگر برنامه‌‌هایی است که در دستور کار قراردارد.
اسفندیارضیائی بخش پایانی سخنان خود را به ضرورت‌ فعالیت‌های پژوهشی از منظر دین مبین اسلام و نیاز‌های امروز جامعه به ژرف‌اندیشی و تولید علم در سایه فعالیت‌های تحقیقی اختصاص‌داد و از همگان برای همراهی با فعالیت‌های هفته پژوهش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دعوت‌کرد.

گفتنی است ویژه‌برنامه‌های هفته پژوهش این نهاد با شعار«آینده‌ساختنی است»، از ۲۵ تا ۳۰ آذر۱۳۹۸ در مراکز فرهنگی هنری سراسر استان برگزار‌می‌شود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است