جمعه, ۸ اسفند ۱۳۹۹
آخرین اخبار
8 دسامبر 2015 ، ساعت 18:17 1,476 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :7706

لاهیجان نخستین شهر هوشمند گیلان می شود

شهردار لاهیجان خبر داد : با امضای تفاهم نامه ای بین شهرداری لاهیجان و شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران ، لاهیجان به نخستین شهر هوشمند گیلان تبدیل می شود.
به گزارش جلال شرق، سعید آگشته در جلسه امضای تفاهم نامه با بیان این خبر افزود: در شهر هوشمند الکترونیک خدمات به صورت شبانه روزی و الکترونیکی عرضه می شود و در این شهرها دیگر نیازی به حضور فیزیکی شهروندان برای دسترسی به خدمات نخواهد بود.
شهردار لاهیجان با بیان این که شهر الکترونیک یک نیاز غیر قابل انکار است اظهار داشت : رویکرد جهانی هم حرکت شهرها به سوی الکترونیکی شدن و تسهیل امور مختلف زندگی با توجه به فناوری های روز می باشد.
وی تصریح کرد: شهر الکترونیک، عاملی برای ایجاد سازمان های شیشه ای است و تمام کارکردها و هدف های سازمان به صورت شفاف قابل مشاهده است و شهروندان می توانند به صورت الکترونیکی به شهرداری، ادارات دولتی و بنگاههای اقتصادی دسترسی داشته باشند.
آگشته افزود: شهرداری لاهیجان با دارا بودن امکانات و قابلیت های ساختار شهری آمادگی خود را به منظور توسعه زیر ساخت های شهری بر اساس فناوری نوین ارتباطی و مخابراتی در شهر لاهیجان اعلام کرده و با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) وارد مذاکره و امضای تفاهم نامه شد.
شهردار لاهیجان گفت: موضوع این تفاهم نامه مشارکت موثر، فعال و اجرایی در ایجاد و توسعه بستر فنی، انتقال دانش، مدیریت و بومی سازی به منظور راه اندازی و توسعه طرح های فیبر نوری و شبکه های دسترسی شهری، wifi شهری، سرویس های ارزش افزوده، تلفن ثابت و همراه، آموزش الکترونیک، سیستم های مدیریت ارتباطات، ۴G ، micropayment می باشد.
در پایان این جلسه  تفاهم نامه به امضای دکتر محمد صادق مفتح، مدیر عامل شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران و مهندس سعید آگشته شهردار لاهیجان  مبادله شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است