شنبه, ۲۹ تیر ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۹ آبان ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۱:۰۱ 1,363 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :45651

ماست مالی آسفالتی از نوع نظارتی شورای شهر آستانه اشرفیه

سرویس یاد داشت  جلال شرق ، گاهی رنج ها و دردهای شهرآنقدر بر روی هم انباشته  می شوند که قلم نیز با همه توانایی اش آن شعر« وافریادا  ز شورا ، وافریادا » سر می دهد حال فرق نمی کند این شورای شهر باشد یا هر شورایی که فکر می کنید.

حکایت  آسفالت خیابان استقلال وکار نظارتی شورای شهر  یاد آور آن داستان ماستمالی کردن  دوران پهلوی را تداعی می کند حال  اصل آن ضرب المثل « هنگام عروسی محمدرضا شاه پهلوی و فوزیه ( شاهزاده مصری) مقررشد میهمانان مصری و همراهان عروس به وسیلۀ راه آهن جنوب تهران وارد شوند از طرف دربار و شهربانی دستور اکید صادر شده بود که دیوارهای تمام دهات طول راه و خانه های دهقانی مجاور خط آهن را سفید کنند. در یکی از دهات چون گچ در دسترس نبود بخشدار دستور می دهد که با کشک و ماست که در آن ده فراوان بود دیوارها را موقتاً سفید نمایند، و به این منظور متجاوز از یک هزار و دویست ریال از کدخدای ده گرفتند و با خرید مقدار زیادی ماست کلیۀ دیوارها را ماستمالی کردند » . و اما داستان آسفالت استقلال ؛ پس از مدت ها و مصاحبه های پشت سر هم رئیس و نایب رئیس و بازدید در سر پروژه ، کار  آسفالت  خیابان استقلال با همه ترددی که زوار و مسافر برای زیارت سلطان سید جلال الدین اشرف از این خیابان دارند در دستور کار قرار گرفت

ریاست شورا برای تصریح در این کار پیمانکاری را در زمان سرپرستی سرکار خانم حمیده اسلامی تعرفه که سابقه کار پروژه آسفالت وی در خیابان بهشتی در زمان سلیمانی مسئله ساز بود ، کار آسفالت دو روز مانده به تاسوعای حسینی با سرعت بالا آنجام گرفت و از میدان حافظ تا جلوی حوزه علمیه کار پروژه عملیاتی شد ولی متاسفانه هنوز ۲۴ ساعت نشده بود که آسفالت استقلال مسئله ساز شد و پاسخ های شورا و شهردار به صورت شفاهی و مکتوب عدم رضا یتمندی از آسفالت و کف تراشی  آن از سوی پیمانکار را نوید داد.

اما آن چه در کف تراشی دیدیم یاد ضرب المثل ماست مالی کردن را انداخت  ، آن آقای نظارتی شوراحالا دقیقاً کجاست ؟!!!   آنی که بخشی ازخرابی آسفالت کمربندی منتهی به میدان  شهید خوش سیرت گوش همه را کر کرده بود و فریاد« وا بیت المالا» سر داده بود ؟ اگر آسفالت سوخته یا سن تاژ قیر به کار رفته مشکل داشت باید تمام آسفالت کف تراشی شود و پیمانکار ملزم به برداشت آسفالت خراب از سطح همان خیابان گردد وگرنه با چند تا برش و برداشتن ، بخشی از آسفالت ها  قضیه حل شده نیست و گرنه آسفالت دیگر بخش ها نیز مثل وضع برداشت شده خواهد شد زیرا یک عضو از شورا با علم بر خرابی آسفالت به کار رفته در محل زندگی اش  ، با به کار گیری عوامل شهرداری آن را با دستگاه کمپرسور پاکسازی کرد وحال  آن هایی که کمپرسور ندارند  بروند« قومه سبزی»  بخورند تا خونشان رنگین تر شود .

البته باید به این عزیزان شورا دو صد چندان تبریک و تهنیت  گفت و نوشت و بر در دیوار شهر نصب کرد و  اهالی شهر سوپرایز ها  ولیمه دهند  که آن  ضرب المثل را برای شهروندان خود تکرار کردند البته با این تفاوت که آن ماست سفید و این ماست نظارتی شورا،  سیاه است مثل بسیاری از کارهایی که سیاه مشقی بیش نیست به قول سنایی« این نیز بگذرد»

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
  1. محمد :

    گزارش خوبی بود ولی برای اثبات بی طرفی واینکه باور کنیم بخاطر شهر بوده ونه چیز دیگر بدنیست یه گزارشی هم در مورد پروژه خیابان فردوسی وهمچنین جدول کشی خیابان جسیدان به کماچال که توسط دوست عزیز شما دکتر سلیمانی صورت گرفته بود ومیلیونها خسارت را روی دوش شهر گذاشت هم داشته باشید

  2. ع :

    شورا با برکناری شهردار زحمتکش و باغیرت آستانه،آقای سلیمانی، به مردم شهر خیانت کرد و این تا ابد در اذهان مردم باقی خواهد ماند.این شورا به همه چیز فکر میکند جز خدمت و توسعه و آبادانی شهر.میخواهند با بزک کردن شهر نشون بدن که خیلی به فکر آستانه هستند. اما تنها کسی که میتونست آستانه رو ازین وضعیت عقب ماندگی نجات بده آقای سلیمانی بود. مگر اینکه کسی دلسوزتر و قوی تر از او را پیدا میکردند.