- جلال شرق - http://jalaleshargh.ir -

ما اختلاف زیاد اقتصادی بعد از برجام پیدا نکردیم و بعد از خروج ترامپ هم پیدا نخواهیم کرد

فرماندار آستانه اشرفیه در نشست شورای اداری این شهرستان گفت: ما اختلاف  زیاد  اقتصادی بعد از برجام پیدا نکردیم  و بعد از خروج ترامپ هم پیدا نخواهیم کرد

به گزارش جلال شرق ، رحیم حیدری ضمن تقدیر از تلاش های مدیران اجرایی شهرستان و تبریک  هفته معلم و هلال احمر  به موضوع عدم تعامل دولت امرزیکا با برجام اشاره کرد و ضمن تبیین رویکرد نظام جمهوری اسلامی قبل و بعد از برجام اظهار کرد :  هیچ کدوم از یاد نمی بریم در شرایطی بودم که شش قطع نامه   ظالمانه کمر شکن بر علیه ایران اسلامی مصوب شده بود ایران زیر بند ۷ماده منشوری  سازمان ملل رفته بود یعنی کشوری که از نظر بین المللی کشور مخل به امنیت جهانی تلقی شده بودالحمد الله بارهنمود هایی که مقام معظم رهبری دادند و تدابیری که دولت اتخاذ کرد آن قطعنامه شکسته شد.

وی با تاکید بر دشمنی امریکا بعد از برجام افزود : امریکا بعد از برجام بر دشمنی خود استمرار ورزید و اجازه نداد که ما از حاصل برجام  بهره ای ببریم و شرایط اقتصادی ما را اجازه نداد که به شرایط بعد از برجام منتهی شود هم بانک های جهانی  و هم سازمان ها بین المللی و هم کشورها را تحت فشار خود قرار داد.

نماینده عالی دولت با اذعان بر این که  ما اختلاف  زیاد  اقتصادی بعد از برجام پیدا نکردیم  و بعد از خروج ترامپ هم پیدا نخواهیم کردادامه داد: یک تفاوت  بسیار فاحش قبل از برجام داریم  امریکا قبل از برجام در کنار ایستاده و کشورهای اروپایی را به جان  ایران انداخته بود و اروپا به  عنوان مدعی در جامعه جهانی  ایران هراسی  را راه  انداختند .

حیدری با بیان اینکه امروز آن اجماع جهانی علیه  ایران نیست گفت: امروز می بینیم که  اتحادیه اروپا علیه ترامپ موضع می گیرند یعنی  شرایط بین المللی به نفع ماست و به نفع امریکا نیست   امیدواریم با رهنمودهای رهبری و سیاست هایی  که  رئیس جمهور و حاکمیت اتخاذ می کند  مشکلات مردم به حداقل برسد.

فرماندار آستانه اشرفیه در خصوص سیاست های فرمانداری برای کاهش مشکل کم آبی در سال زراعی جدید اظهار کرد : ادارات و بخشداران و دهیاران قبل از اینکه درگیر موضوع کم آبی در سال جاری شوند  شوند به سمت حل آن موضوع رفتندهمانطوری که در سال گذشته در بخش آب مشکلی نداشتیم و امیدوارم با نشست هایی که از پاییز  سال گذشته شروع شد   و با همکاری ادارات انشا الله  امسال نیز  مشکلی نداشته باشیم  .

وی تصریح کرد : موضوعی که رهبری بر آن تکیه دارد موضوع همدلی ، همزبانی و وحدت   است  واین توصیه رهبری  خط مشی برای حل مشکلات است  و نتایجی که طی چندسال در همین شهرستان می بینید حاصل همین همدلی است .

حیدری افزود : مسیر ما همان مسیری است که سالهای گذشته طی کردیم و با همه امکانات موجود در راستای خدمت رسانی به مردم تلاش می کنیم   چون این مردم هستند که حافظ انقلاب هستند و هیچ کشوری به جز همین مردم یار ما نیست تا مشکلات را به پیش ببریم .

گفتنی است قبل از دستور جلسه شورای اداری  ، نشست  کتابخوان شورای اداری  با حضور فرماندار، معاون فرماندار ، مدیر کتابخانه کودک و نوجوانان ، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه و سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد  برگزار شد و هر کدام از آنان ضمن معرفی یک کتاب و در مدت ۱۰ دقیقه درباره مولف و محتوای کتاب برای اعضای شورای اداری  سخن گفتند.

در پایان از سوی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان لوح تقدیری به کتابخوانان اداری اهدا شد.

عکس : محمد اکبری پور