یکشنبه, ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
آخرین اخبار
5 دسامبر 2019 ، ساعت 08:05 459 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :56658
مدیر خبرگزاری دفاع مقدس گیلان ؛

گیلان در دفاع مقدس بیشترین هزینه را پرداخت ڪرده ایم

مدیر خبرگزاری دفاع مقدس گیلان در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان به ریاست دڪتر زارع ڪه در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد گفت: گیلان در دفاع مقدس بیشترین هزینه را پرداخت ڪرده ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ،  حسین داداشی ڪه بعنوان یڪی از پیشڪسوتان دفاع مقدس سخن می گفت، با یادآوری جانفشانی های مردم گیلان در دوران جنگ تحمیلی اظهارکرد: گیلان در مقایسه با استان های دیگر بیشترین شهید را تقدیم انقلاب کرده است و در پشتیبانی جنگ هم نقش بسیارموثری داشته است.

وی افزود: دو استان پهناور ڪرمان و سیستان و بلوچستان با حدود شش میلیون نفر جمعیت هشت هزار شهید دارند  در حالی ڪه گیلان با دو میلیون و پانصد هزار نفر به تنهایی هشت هزار شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده است که از لحاظ جغرافیایی ڪوچڪ ترین و با مناطق جنگی بیش از هزار ڪیلومتر فاصله دارد.

داداشی بااشاره به موزه های جنگ دنیا گفت: الان هشتاد سال از جنگ جهانی دوم می گذرد اگر وارد موزه مسڪو شوید می بینید ڪه اسامی سربازان و جانباختگان جنگ با لقب «قهرمان» روی سنگ های مرمر حڪ شده است! و این در حالی ست ڪه هنوز نام هشت هزار شهید ما در سامانه بنیاد شهید ثبت نشده است!

مدیر خبرگزاری دفاع مقدس گیلان همچنان با ذڪر نام آیت الله شهید احسان بخش گفت: اعزام هزار، هزار دویست، هزار و پانصد ڪامیون ڪمڪ های مردمی به جبهه های جنگ از گیلان بی سابقه و در سطح ڪشور بنا به اظهار فرماندهان جنگ ازجمله سرلشڪر محسن رضایی رتبه اول را داشته است.

داداشی در پایان ضمن تشڪر از اقدامات به عمل آمده در خصوص احداث باغ موزه دفاع مقدس از شورای شهر و شهردار رشت خواست تا به پاس دلاور مردی های مردم گیلان بویژه جانفشانی سرداران شهید استان ،ساختمان تاریخی شهرداری ڪه مرڪز ثقل فعالیت های انقلابی، تجمعات، تشییع پیڪر مطهر شهدا، اعزام رزمندگان به جبهه های جنگ بوده است به موزه شهدای دفاع مقدس اختصاص دهند.

در این نشست استاندار گیلان به نقل از روابط عمومی استانداری تاکید کرد: نباید اجازه دهیم عده ای برای رسیدن به اهداف خود و منافع کوتاه مدت جناحی و حزبی، از نام شهدا سوء استفاده کنند.

 دکتر ارسلان زارع امروز (چهارشنبه) در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی گفت: دفاع مقدس یادآور حماسه بی‌بدیل فرزندان این مرز و بوم است و بخش مهمی از تاریخ پرافتخار ملت ایران محسوب می شود .

استاندار گیلان دوران دفاع مقدس را مملو از فرازهای انسانی دانست که باید به نسل جوان انتقال یابد.

وی بهره‌گیری از ادبیات ، هنر و رسانه را بستری اثرگذار برای انتقال ارزش های دفاع مقدس خواند و گفت: ترویج ارزش‌های دفاع مقدس و فرهنگ انقلابی، رویکردی اثرگذار در تقویت ولایت‌مداری، مقاومت و خودباوری دینی و ملی است.

دکتر زارع با بیان اینکه مردم گیلان با تقدیم هزاران شهید، جانباز و ایثارگر در دوران دفاع مقدس، نقش موثری در دفاع از ارزش های اسلامی و کیان میهن ایفا کردند، بیان داشت: ساخت موزه دفاع مقدس در گیلان در تبیین نقش رزمندگان اثرگذار است.

استاندار گیلان با اشاره به این مطلب که پارک موزه دفاع مقدس فرصت گردشگری خوبی را برای شهر رشت فراهم می کند، افزود: بیان فرهنگ ایستادگی و مقاومت مردم گیلان در دوران دفاع مقدس هم برای گیلانیان و هم برای گردشگران این استان، اقدامی موثر در جهت توسعه فرهنگی است.

وی به وضعیت پارک موزه در حال ساخت دفاع مقدس گیلان اشاره کرد و گفت:  روند اجرای این پروژه مطلوب ارزیابی می شود.

زارع حفظ حریم شهدا و برگزاری فراگیر یادواره های آنان را امری مهم خواند که آثار مطلوبی در جامعه دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان در خاتمه سخنانش با اشاره به لزوم سرکشی مستمر از خانواده های شهدا و ایثارگران تاکید کرد: اجازه ندهیم برخی افراد برای رسیدن به اهداف خود و منافع کوتاه مدت جناحی و حزبی،  از نام شهدا سوء استفاده کنند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است