چهارشنبه, ۱ بهمن ۱۳۹۹
آخرین اخبار
29 ژانویه 2020 ، ساعت 12:05 540 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :57992
در سالروز شهادت امّ ابیها حضرت فاطمه زهرا ( س ) ،

مجالس عزاداری بی بی دو عالم  و بانوی آب و آئینه در آستانه اشرفیه برگزار شد+ تصاویر پخت آش نذری

در سالروز شهادت امّ ابیها حضرت فاطمه زهرا ( س ) ، مجالس عزاداری بی بی دو عالم  و بانوی آب و آئینه در مساجد و بقاع متبرکه آستانه اشرفیه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، حجت الاسلام حاج محمد قدرتی  در مجلس عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و بزرگداشت شهدای جبهه مقاومت و شهادت سپبهد شهید حلج قاسم سلیمانی و ابوالهمدی المهندس  که در گلزار شهدای آستانه اشرفیه برگزارشد گفت: شناسایی و شناخت حضرت فاطمه ( س ) باعث معرفت و بصیرت انسان در انجامک وظایفش نسبت بخه اهل بیت و جامعه می شود که شهید سلیمانی یکی از این انسانهای فاطمیه بوده است.

وی مجالس فاطمیه را مجالس شناخت و معرفت  برشمرد و اظهار کرد : یکی از نشانه های برخاسته از چنین مجالسی  ، بصیرت دشمن شناسی و راه مبارزه با آن بوده است که شهدای جبهه مقاومت به این دایره معرفت رسده بودند.

این روحانی حوزه علمیه افزود :  یکی از دلایل ترور سردار سلیمانی از سوی امریکای پلید  در این بود که سردارانی چون سلیمانی در مکتب فاطمه  پرورش یافتند و در دفاع ازمکتب  امیرالمومنین علی ( ع ) و فاطمه ( س) شجاعانه به دل دشمن زدند  و ایستادگی می کردند.

حجت الاسلام قدرتی تصریح کرد:  ضربه ای را که جبهه سلیمانی بعد از شهادتش به استکبار خواهد زد  از ضربه ای که سردار سلیمانی در زمان حیاتش به استکبار زده بود بیشتر خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد : سردار سلیمانی تا زمانی که زنده بود نفس استکبار را گرفته بود  ولی  امروز خون سلیمانی نفس جبهه استکبار را از منطقه برخواهد کند.

در این مراسم یکی از مداحان و ذاکران به نوحه خوانی پرداخت و حاضران در رثای حضرت فاطمه زهرا  به سینه زنی پرداختند.

گفتنی است که قبل از برگزاری مراسم دستجات عزاداری فاطمیه  شهرستان استانه اشرفیه با تجمع  در صحن حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف  به سمت گلزار شهدا ی شهرستان استانه اشرفیه  حرکت و به عزاداری پرداختند.

پخت و آش نذری در مکان های متبرکه و توزیع آن در بین عزاداران از دیگر مراسم های ویژه سالروز شهادت فاطمه زهرا ( س ) در این شهرستان بود.

عکس : پارسا ذرعی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است