شنبه, ۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
2 نوامبر 2015 ، ساعت 16:29 609 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :5926
هروی:

مجلس از عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش در نحوه اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان راضی نیست

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش طرح نظام رتبه‌بندی معلمان را بدون ارجاع آن به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به مرحله اجرا برده، تصریح کرد: برخی از مسئولان، تغییرات را فقط در ظواهر امر می‌بینند.

به گزارش جلال شرق ،جواد هروی در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش طرح نظام رتبه‌بندی معلمان را بدون ارجاع آن به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و جویا شدن نظرات آن‌ها به مرحله اجرا برده است، گفت: گاهی برخی از برنامه‌های مهم توسط دولت در قالب لایحه ارائه می شود و گاهی نیز مجلس پیش‌دستی می‌کند و به آن موضوع مهم می‌پردازد؛ اما بهتر این است در کنار حرکت‌های رقابتی، هم فکری و  همراهی‌شان با یکدیگر بیشتر شود.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش طرح نظام رتبه‌بندی معلمان را بدون ارجاع آن به کمیسیون آموزش و تحقیقات به مرحله اجرا برده است؛ اما اگرچه در توضیح این طرح جلسات متعددی با کمیسیون آموزش گذاشتند، با این وجود نقدهایی به عملکرد وزرات آموزش در زمینه شیوه کار، عملکرد و نتایجی و بازخوردهایی که اجرای  این طرح تاکنون داشته است از سوی نمایندگان وجود دارد.

وی با تاکید براینکه پیامدهای اجرای  این طرح زیر ذره‌بین قرار داد، گفت: زمانی که طرح رتبه‌بندی معلمان مطرح شد، در بندهای مختلفی تغییر در ساز و کارها آورده شد اما در حال حاضر، این تغییرات تنها در افزایش حقوق‌ها دیده شده و مجلس از عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش در نحوه اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان راضی نیست.

هروی  با ابراز تاسف از  اینکه  برخی از مسئولان تغییرات را در ظواهر امر که بیشتر مادی است می‌بینند، ادامه داد: حتی مجلس و نمایندگان را تنها وسیله‌ای برای تامین بودجه مورد نیاز خود می‌دانند در حالی که پول و میزان دریافتی بودجه فقط یکی از فاکتورهای تغییرات یک دستگاه محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان بیان کرد: اگرچه امور پولی ضمانتی بر انجام برنامه‌های علمی، آموزشی و تربیتی هستند ولی درواقع هدف باید چیز دیگری باشد و پول و افزایش حقوق‌ها وسیله‌ای برای رسیدن به آن هدف باشند./

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است