سه شنبه, ۶ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
26 ژوئن 2021 ، ساعت 16:44 93 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :66150
رئیس دادگستری شهرستان آستانه اشرفیه خبر داد:

مختومه شدن ۳۰ هزارپرونده و ثبت ۳۰۵طلاق در شهرستان آستانه اشرفیه

به مناسبت هفته قوه قضاییه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان آستانه اشرفیه در یک نشست خبری که در سالن اجتماعات دادگستری این شهرستان برگزارشد از مختومه شدن نزدیک به ۳۰ هزار پرونده و ثبت ۳۰۵ طلاق در این شهرستان طی سال گذشته خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق، رییس دادگستری شهرستان آستانه اشرفیه با بیان اینکه مهترین وظیفه دستگاه قضا رسیدگی به پرونده ها و حل و فصل اختلافات بین مردم است اظهارکرد: آمار پرونده های معوقه در این شهر ستان به صفر رسیده است.

عباس پارسا منش تکریم مردم را از اصول مهم قوه قضاییه دانست و گفت: اقداماتی به صورت عملی در راستای تکریم مردم از جمله تسریع پرونده ها ،ارجاع و ابلاغ الکترونیکی ، مشاوره رایگان به صورت حضوری و غیر حضوری با شماره ۱۲۹ در مسائل حقوقی ،سرکشی منظم همکاران قضایی از زندان ها به صورت هر دوماه یک بار،حمایت از خانواده زندانیان ،نوبت دهی به صورت سیستمی به مردم که از اتلاف وقت جلوگیری می شود،صورت گرفته که از جمله مصادیق بارز تکریم به مردم می باشد.

رئیس دادگستری شهرستان آستانه با بیان این که رسالت اصلی قوه قضائیه رسیدگی به پرونده هاست افزود : دو‌ نوع پرونده خصوصی و عمومی وجود دارد که در پرونده خصوصی سعی در رفع مشکلات با صحبت داریم و با پروندهای عمومی با قاطعیت برخورد خواهیم کردچرا که قوه قضائیه با پرونده‌های عمومی که آرامش جامعه را برهم می‌زنند، چون دزدی و آزار و اذیت به‌شدت و به‌طور جدی _ قاطع برخورد خواهد کرد .

وی نقش رسانه ها را بسیار مهم دانست و به عنوان مطالبه از خبرنگاران خواستار همکاری با دستگاه قضایی به عنوان متولی این دستگاه مهم شد و یاد آورشد: رسانه ها با پیام پیشگیری در مقوله خشونت و آگاهی به مسائل حقوقی، عدم درج مطالب التهاب آور ، توهین وافترا نقش موثری درکاهش جرایم درجامعه دارند .

پارسا منش ضمن تاکید بر حُسن اجرای قوانین و نظارت بر ادرات دولتی خاطر نشان کرد ؛ دستگاه قوه قضاییه بر عملکرد ادرات و نهادها نظارت دارد و هر اداره ای اگر کم کاری و تخلف مشاهده شود ضمن هشدار به متولی دستگاه دولتی و در صورت تکرار ،قوه قضاییه ورود خواهد کرد.

رییس دادگستری آستانه اشرفیه ،سیاست قوه قضاییه در مجازات را اصلاح مجرم دانست و افزود: با استفاده از ظرفیت های موجود در تلاش هستیم آمار زندانیان کاهش پیدا کند چراکه مجرم با ورود به زندان به لحاظ اجتماعی و اعتباری و صدمات جبران ناپذیری برای خود و خانواده می آفریند .

پارسامنش از آمار پرونده ها در سال گذشته گفت و تصریح کرد : ۲۹۹۴۰ پرونده وارد شده که همگی آن ها مختومه شده اند همچنین از ۸۴۶۲ پرونده وارده به شورای حل اختلاف نیز ۳۰ درصد این پرونده‌ها منتهی به سازش شده است.

وی با اشاره به تعداد پرونده‌های طلاق در آستانه‌اشرفیه گفت: در طی یک سال گذشته ۳۰۵ پرونده طلاق داشتیم که ۱/۲ دهم پرونده دادگستری را شامل می شود .

پارسا منش از مطالبات مردم در خصوص بوی بد در شهرستان نیز گفت و افزود : بوی بد که مردم منشاء آن را از کشتارگاه کیسم می دانند در حال تحقیق و بررسی می باشد تامنشاء بصورت دقیق مشخص شود و منتظر گزارش تحقیقاتی از سوی اداره محیط زیست هستیم .

گزارشگر: هما اکبری

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است