یکشنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۸
آخرین اخبار
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ ، ساعت ۱۱:۰۷ 169 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :39535

مدال برنز بربط در مسابقات جودو ازبکستان

نشان برنز وزن ۷۰ کیلوگرم رقابت‌های جودو کاپ آزاد جوانان ازبکستان به مریم بربط رسید.

به گزارش جلال شرق ، جوجیتسو و کوراش؛ رقابت‌های جودو کاپ آزاد آسیا در رده سنی جوانان در شرایطی با حضور ۱۷۲ جودوکار از هفت کشور به میزبانی شهر تاشکند ازبکستان به پایان رسید که در روز پایانی این رقابت‌ها تیم بانوان ایران به یک نشان برنز و یک عنوان پنجمی رسید.
مریم بربط در وزن ۷۰- کیلوگرم پس از استراحت در گام نخست جودوکار ازبک را از پیش رو برداشت و در ادامه مغلوب دیگر نماینده کشور میزبان شد. او در جدول شانس مجدد با پیروزی مقابل جودکار ازبکستانی بر سکوی سوم ایستاد.
در وزن ۶۳- کیلوگرم مائده وفایی پس از استراحت با شکست مقابل جودوکار کشور میزبان به جدول شانس مجدد راه یافت و در این مرحله با یک پیروزی و یک شکست به عنوان پنجمی رسید.
اما در روز نخست این رقابت‌ها شیوا جهانگیری پس از استراحت در گام نخست، با ۲ پیروزی و با امتیاز ایپون مقابل جودوکاران کشور میزبان فینالیست شد، اما با قبول شکست مقابل دیگر نماینده ازبکستان در فینال به نشان نقره رسید.
صدف بیرانوند و زهرا آبرومند ۲ جودوکار کشورمان هم در وزن ۵۷-کیلوگرم از رسیدن به مدال بازماندند.
اما رقابت‌های کاپ آزاد ازبکستان در بخش نوجوانان با حضور ۲۵۵ جودوکار از ۱۰ کشور برگزار شد که جودوکاران ایران یک نشان نقره، ۲ برنز و ۲ عنوان پنجمی بدست آوردند.
در وزن ۹۰- کیلوگرم ابوالفضل شجاعی در گام نخست جودوکاری از کشور میزبان را برد، سپس حریف تاجیکستانی را مغلوب کرد و در ادامه نماینده قزاق‌ها را از پیش رو برداشت. او با پیروزی مقابل نماینده کشور میزبان راهی فینال شد و در فینال نتیجه را به جودوکار کشور قزاقستان واگذار کرد و به نشان نقره دست یافت.
رضا عزیزی در وزن ۹۰+ کیلوگرم در گام نخست جودوکار قزاق را از پیش رو برداشت و در دور دوم مغلوب حریف ازبک شد. او در جدول شانس مجدد ابتدا جودوکاری از کشور میزبان را برد و در ادامه حریف قزاقستانی خود را ایپون کرد تا به مدال برنز برسد.
محمد مهدی راستگر دیگر نماینده کشورمان در این وزن پس از پیروزی مقابل جودوکار قزاق، مغلوب حریفی از کشور میزبان شد. او در جدول شانس مجدد ابتدا جودوکار قزاقستانی را مغلوب کرد، اما با قبول شکست مقابل نماینده کشور میزبان به عنوان پنجمی بسنده کرد.
همچنین در وزن ۵۰- کیلوگرم امیرحسین یزدانی پس از استراحت در دور نخست، مغلوب جودوکار تاجیک شد و حسین سعیدی برجی در وزن ۵۵- کیلوگرم دور اول جودوکار ازبکستان را از پیش رو برداشت، اما در دور دوم مغلوب حریف قزاق شد.
در وزن ۶۶- کیلوگرم ابوالفضل طریفی پس از پیروزی مقابل جودوکار تاجیکستانی، در دور دوم مغلوب حریفی از قزاقستان شد.
در وزن ۷۳- کیلوگرم امیرحسین ملک حریف تاجیک را ایپون کرد و در ادامه مغلوب جودوکار قزاق شد و در وزن ۸۱- کیلوگرم علیرضا جعفرزاده ابتدا حریف ازبک را شکست داد، اما در ادامه نتیجه را به جودوکار قزاق واگذار کرد.
در بخش دختران، مارال مردانی در وزن ۷۰+ کیلوگرم با پیروزی مقابل جودوکار ازبکستانی در جدول شانس مجدد به نشان برنز دست یافت.
فاطمه کمالی در وزن ۵۲- کیلوگرم، ابتدا حریف قرقیزستانی را از پیش رو برداشت و در دور دوم مغلوب جودوکار کشور میزبان شد. او در جدول شانس مجدد ابتدا حریفی از ازبکستان را برد و در ادامه با قبول شکست مقابل جودوکار قزاق به عنوان پنجمی رسید.
محدثه حسینی دیگر نماینده کشورمان در این وزن در دور نخست مغلوب جودوکار کشور میزبان شد. / صدا و سیما

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است