دوشنبه, ۴ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
3 اکتبر 2015 ، ساعت 16:03 977 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :3884

مراسم اختتامیه استانی طرح مصباح الهدا( امام شناسی ) در آستانه‌اشرفیه برگزار شد+ تصاویر

مراسم اختتامیه استانی طرح مصباح الهدا که از صبح شنبه به میزبانی آستانه‌اشرفیه و در حسینیه اعظم حرم مطهر آقا سید جلال‌الدین اشرف با حضور مسئولین آموزش‌وپرورش استان و شهرستان، ائمه جمعه و جماعات،برخی روسای ادارات شهرستان و برگزیدگان این طرح از سراسر استان برگزارشده بود به پایان رسید.
به گزارش جلال شرق ، در این مراسم رییس اداره قرآن عترت و نماز اداره کل آموزش‌وپرورش تعداد شرکت‌کنندگان طرح مصباح الهدا را ۱۱۳۰ نفر اعلام و عنوان کرد :در بخش پژوهشی ۷۲ اثر از مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم و فرهنگیان و ۱۴ اثر از آثار فرهنگی هنری شامل نقاشی روزنامه دیواری و سایر آثار برگزیده شدند.

IMG_7206
عباس صفایی تأکید کرد اگر جوانان ما با اهل‌بیت بیشتر آشنا شوند و توسل بیشتر گردد چالش‌های فرهنگی که دشمن برای ما ایجاد می‌کند کمرنگ‌تر خواهد شد.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه هم طی سخنانی بابیان اینکه هدف از اجرای چنین برنامه‌های فرهنگی آشنایی با معارف و فرهنگ اسلامی و ائمه اطهار و تمسک و پیروی از سیر و سلوک اهل‌بیت است اظهار کرد:متأسفانه با شاخص‌های بلند و والای ائمه فاصله زیادی داریم.
حجت‌الاسلام ساجدی به عید خجسته غدیر اشاره کرد و گفت :خدای متعال در ادامه رسالت الهی پیامبر را به‌عنوان خاتم پیامبران برگزید. آنگاه این پیامبر و سید همه انبیای الهی در تاسی به سنت همه پیامبران برای تعیین جانشین، در حادثه مهم غدیر علی (ع)را به‌عنوان امام و پیشوا تعیین فرمود تا پیروان مقتدا و شاخص حرکت خود را بشناسند.
و ی مهم‌ترین شاخصه در فلسفه سیاسی اسلام مقوله امامت دانست و افزود :بحث ما اختلاف جزیی و فرقه‌ای نیست؛زیرا وقتی پیامبر عظیم الشان امور می‌شود ولایت امیر المومنین را ابلاغ کند، خداوند فرمود :اگر این ابلاغ را انجام ندهی رسالت را به انجام نرسانده‌ای.

IMG_7242
حجت‌الاسلام ساجدی به زندگی امام هادی(ع)اشاره و خاطرنشان کرد:مهم‌ترین محور فعالیت ائمه به‌ویژه امام هادی (ع)در دوران غربت این بود که محور اجتماعی اعتقادی اسلامی را احیا کنند و با این هدف دو اصل را اجرا کردند. ۱- هرگز حاکمیت‌های سیاسی دیگر را به رسمیت نشناختند. ۲-احکام دین خدا را بر مبنای تشیع تبیین کردند.
ساجدی افزود علاوه بر این دو محور یک شبکه ایدئولوژی و سیاسی برای وحدت بین شیعیان نیز ایجاد نمودند.
وی به اقدامات خلفا و دشمنان جهت فراموشی معارف اسلامی پرداخت و تشریح کرد:نقش ائمه به‌ویژه امام هادی در سامرا باعث حفظ و رونق اسلام و معارف اسلامی گردید.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه اظهار امیدواری کرد طرح‌های پژوهش و شناخت ائمه با موفقیت بیش‌ازپیش روبرو و چراغ راه ما در رفتار فردی، خانوادگی و نظام اجتماعی باشد.
خانم زکی زاده رئیس اداره مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش‌وپرورش با تقدیر و تشکر از شرکت‌کنندگان و برگزارکنندگان طرح مصباح الهدا و مراسم اختتامیه گفت :در راستای شناخت سبک زندگی ائمه، شناخت امام هادی (ع)و سبک زندگی وی به استان گیلان واگذار شد.

IMG_7274
وی بابیان اینکه آنچه می‌آموزیم باید آویزه گوشمان شود و به عمل برسانیم خاطرنشان کرد: اداره کل در پی آن است تا در بحران‌های امروز، دو قطبی شدن جهان به‌صورت متمکن و مستضعف، بحران‌های هویتی ،استفاده ابزاری از زنان و مشکلات دیگر چهره زیبای دین را بشناساند.
خانم زکی زاده یادآور شد : تربیت صحیح دانش آموزان درگرو همکاری مسئولین و اجرای روش‌های نو در تربیت است و اظهار امیدواری کرد در آینده شاهد موفقیت‌های بیشتری در این زمینه باشیم.
این مراسم که تا عصر امروز ادامه داشت در پایان از تمامی برگزیدگان با اهدای لوح تقدیر به عمل آمد.

IMG_7311 IMG_7320 IMG_7331 IMG_7333 IMG_7334IMG_7309

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است