چهارشنبه, ۸ بهمن ۱۳۹۹
آخرین اخبار
4 اکتبر 2019 ، ساعت 09:34 991 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :55086

مراسم اربعین حسینی ساعت ۹/۳۰ روز شنبه  ۲۷ مهر در میدان حرم برگزار می شود/ پخش مستقیم مراسم اربعین حسینی  آستانه اشرفیه از شبکه های ملی و بین المللی

امام جمعه آستانه اشرفیه در نشست هماهنگی ستاد اربعین حسینی این شهرستان  خواستار حضور پر رنگ تر نیروهای هیئتی عزاداری در این مراسم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، حجت الاسلام احمد طیبی  با اشاره به پذیرائی  ۵هزار نفر زائر اربعین حسینی از سوی هیئت امنای حرم مطهر  گفت :  باید فرهنگ موکب و پذیرائی از زائران  را در مسیر کاروان های عزاداری اربعین که به شهر آستانه اشرفیه ورود می کنند در مبادی ورودی راه انداری کنیم تا از مهمانان اباعبدالله الحسین ( ع ) پذیرائی شود.

وی خواستار حضور و مشارکت بهتر هیئت های مذهبی شهرستان  هم چون شهرها ی دیگر کشور برای برگزاری بهتر مراسم شد و خاطر نشان کرد :   این هماهنگی و مشارکت جزء اقداماتی است که شورای هیئات مذهبی باید در این باره  برنامه ریزی داشته باشد

امام جمعه آستانه اشرفیه خواستار ایجاد کمیته پاکسازی شهر بعد از پایان مراسم  شد و اظهارکرد : ایجاد یک گروه ارزیاب برای بررسی نقاط ضعف و قوت  و تبیین برنامه ریزی های بهتر در بخش محتوایی  از دیگر اقداماتی است که باید این ستاد برای آن  برنامه ای داشته باشد.

معاون صدا و سیمای  مرکز رشت نیز به ضرورت هماهنگی بین عزاداران در ایجاد فضای پرشورحسینی   پرداخت و گفت: حریم حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف  پیوسته انعکاس دهنده ولایت مداری مردم این شهرستان به اباعبدالله الحسین ( ع ) بوده  است   و این عرض ارادات به اهل بیت در ایام عزاداری نمود بیشتری پیدا می کند.

حمید نظیری  با اشاره به پخش  ملی این مراسم خواستار بهره گیری از مداحان استان برای غنا بخشیدن و ایجاد شور بیشتر به مراسم شد و نکاتی را برای نصب دوربین های صدا و سیما و فضای تحت پوشش بیان کرد.

رئیس شورای هیئت های مذهبی نیز  به تشریح برنامه های روز اربعین  به ویژه انتخاب مداحان در سنوات گذشته اشاره کرد و گفت: استفاده از ذاکرین بومی  به عنوان سرمایه های معنوی شهرستان از سیاست های این شورا در سال های گذشته بوده است. حسین داداشی افزود :  ما در سال های گذشته  تلاش کردیم تا از جوانان و پیشکسوتان  مداحی و ظرفیت های فرهنگی و مذهبی شهرستان در مراسم اربعین استفاده کنیم و در صورت ضرورت از مداحان استان ینیز بهره خواهیم برد.

وی ادامه داد: طبق سنوات گذشته از قاری بین المللی  آقای تبسم چهره برای تلاوت قرآن و اجرای خوب این مراسم را به آقای وحید فخر موسوی و شاعر توانمند گیلان جناب آقای علی پورحسن در روز اربعین  بهره مند خواهیم شد.

در ادامه این نشست پس از طرح موضوعات مختلف از سوی اعضای ستاد اربعین  درباره حضور کاروان های پیاده از شهرها و روستاهای هم جوار در اربعین آستانه  ، نقش و نظارت و اگذاری مسئولیت به یک نفر به عنوان هماهنگ کننده نهائی  در روز مراسم مقررشد  مسئولیت اجرایی مراسم را به دلیل تجارب گذشته به حسین داداشی رئیس شورای هیئت های مذهبی شهرستان  واگذار شود.

انتهای پیام

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است