پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
13 مارس 2018 ، ساعت 21:17 2,301 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :38718
به همت امور ایثارگران شهرداری رشت

مراسم تجلیل از ۱۰۴ فرزند معظم شهید شاغل در شهرداری رشت برگزارشد .

 به مناسبت آیین نکوداشت روز بزرگداشت شهدا طی مراسمی  تجلیل از ۱۰۴ فرزند معظم شهید شاغل در شهرداری رشت در تالار گفتمان شهرداری رشت برگزار شد

به گزارش جلال شرق  ، این مراسم که با حضور شهردار ، اعضای شورا ی شهر و برخی مدیران برگزارشد  شهردار کلانشهررشت  شد  با اظهار خرسندی از میزبانی ۱۰۴ فرزند شهید و یک پدر شهید مدافع حرم و با اشاره به نامگذاری روزهای پایانی سال به نام روز شهدا اظهار کرد: باید هر سال به خود یاد آوری کنیم که گذشتگان چه کرده اند و ما امروز وظیفه مدار چه مواردی هستیم .

مسعود نصرتی با بیان اینکه برای استفاده از ظرفیت فرزندان شهدا رودربایستی ها کنار گذاشته شوند گفت: امروز باید برای برنامه ها و اهداف آینده میثاق بسته شود گفت: شهدای معظم مدافع حرم به ما آموختند که مسیر شهادت بسته نیست .

وی با اشاره به جنگ نرم، وظیفه کنونی را دشوار تر از زمانی که دشمن مشخص بود دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به گرفتاری های فراوان اقتصادی، جنگ نرم ‌بسیار پیچیده است و بر این اساس وظیفه خانواده های شهدا در سطوح مختلف جامعه پر رنگ تر و دشوار تر خواهد بود .

شهردار رشت بر لزوم امتیاز دهی به برخی عملکردها از جانب خود افراد تاکید و تصریح کرد: باید میزان مقاومت در برابر ناملایمات توسط افراد سنجیده شود .

نصرتی با بیان اینکه مدارا کردن ها وضعیت شهرها و دستگاه ها را به چالش کشیده است گفت: باید ببینیم در مقابل حرف هایی که باید می زدیم و نزدیم ‌چه میزان جسارت داشته ایم .

شهردار رشت، ادبیات سازنده آمیخته با اخلاق و فهم را بسیار ارزشمند خواند و یاد آور شد: انتظار این است که در ناملایمات با جسارت ورود کرده و جلوی آنها را بگیریم .

نصرتی جایگاه رشت را واقعی و مناسب ندانست و بر لزوم تکرار چنین جلساتی تاکید کرد . و گفت: به دلیل مشغله های فراوان در شهرداری رشت تاکنون تنها ۲ بار با فرزندان شاهد نشست برگزار شده است .

شهردار رشت استفاده از ظرفیت فرزندان شاهد حاضر در جلسه در سال آینده خبر داد و بیان داشت: به این موضوع اعتقادی راسخ داشته و از هرگونه سخن فانتزی در این مورد پرهیز می کنم .

وی  همچنین گفت: تعویض پست فرزندان شهدایی که در آتش نشانی مشغول به خدمت رسانی هستند مستلزم برنامه ریزی بوده و از آنجایی که شغل این افراد اداری نیست باید با دقت و برنامه ریزی صحیح برای آنان در آتش نشانی جایگزین تهیه شود .

نصرتی تاکید کرد: در بررسی لایحه رفاهیات در صحن شورا باید اقدامات لازم در دستور کار قرار بگیرد و خوشبختانه شورای پنجم نیز حامی این موضوعات و پیشبرد اهداف شهدا هستند .

وی بر لزوم استفاده از ظرفیت های فرزندان شهدا در شهرداری تاکید کرد و گفت: برای این‌ مهم باید رودربایستی ها کنار گذاشته شوند .

شهردار رشت با بیان اینکه در این زمینه اقدامات خوبی فراهم شده است افزود: با کمک هم شرایط توسعه هموار شده و به دست توانمند فرزندان شهدا، رشت به جایگاه خود خواهد رسید .

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای پنجم کلانشهر رشت نیز در این آیین نکوداشت اظهار کرد: عزل و نصب ها در شهرداری به ویژه در مورد فرزندان شهدا باید براساس شایسته سالاری انجام شود .

محمد حسن عاقل منش ادامه داد: اگر افرادی به دلیل کم لطفی و غرض ورزی برخی از مدیران، از پست های خود برکنار و یا جا به جا شدند بدون شک به جایگاه اصلی خود باز خواهند گشت .

وی تاکید کرد: شهردار باید لایحه مربوط به ایثارگران را در اسرع وقت به شورا ارائه کند و اگر افرادی با کم لطفی از سمت خود برکنار شده اند به جایگاه اصلی خود باز خواهند گشت

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت، شهردار را پدر معنوی فرزندان شهدای کارمند در شهرداری خواند و خطاب به وی خاطر نشان کرد: رزومه و تخصص این افراد باید به شکل بانک اطلاعاتی در اختیار شهردار باشد تا متناسب با شان این افراد، جایگاه آنان تعبیه شود .

احمد رمضانپور نرگسی، دیگر عضو شورای شهر نیز ضمن قدر دانی از عملکرد حوزه ایثارگران‌ فرزندان شهدا را صاحبان انقلاب خواند و اظهار کرد: بسیاری از دشمنان‌کوردل، خانواده های شهدا و عقایدشان را مخل آسایش می دانند در حالیکه این کور دلان و منافقان باید بدانند که این خانواده ها با صبوری ها و پایمردی ها نشان دادند که به هیچ وجه مخل آسایش نبوده و از وجود خود برای آزادی و عزت وطن مایه گذاشتند .

وی که خود برادر دو شهید گرانقدر دوران دفاع مقدس است تاکید کرد: فرزندان شهدا لایق این هستند که تمام مسئولیت های سیاسی، اجتماعی و امنیتی استان را بر عهده بگیرند .

امیر ترومیده مدیر امور ایثارگران شهرداری رشت تریبون را در اختیار دو‌ فرزند شهید یاسر صفاکار مدیر حقوقی شهرداری و محمد محبتی از کارکنان حوزه خدمات شهر قرار داد تا به ارائه برخی مشکلات موجود در حوزه ایثارگران پرداخته شود.

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است