پنج شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۰
آخرین اخبار
17 فوریه 2018 ، ساعت 07:46 1,862 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :37861
رئیس دامپزشکی آستانه اشرفیه خبرداد:

مراقبت فعال از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان/ محدوده قرنطینه ای در شعاع ۱۰ کیلومتری کانون انجام می شود

 رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستانه اشرفیه اعلام کرد : محدوده قرنطینه ای در شعاع ۱۰ کیلومتری کانون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان برای مراقبت فعال  در بوجاق بندر کیاشهرایجاد شده است

به گزارش جلال شرق ، دکتر سید علی قائمی افزود : به محض دریافت گزارش تلفات پرندگان وحشی و مهاجر توسط اداره حفاظت محیط زیست کیاشهر، اکیپ مبارزه با بیماری های دامپزشکی شهرستان جهت نمونه برداری عازم پارک ملی بوجاق شدند.
وی اظهار کزرد : پس از انجام آزمایشات تکمیلی و تأیید سویه
H5N6 آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نسبت به پایش و مراقبت فعال واحدهای اپیدمیولوژیک، محدوده قرنطینه ای در شعاع ده کیلومتری کانون بوجاق اقدامات لازم صورت گرفت.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان آستانه ادامه داد:  اکیپ های دامپزشکی روزانه با حضور در روستاها بالاخص روستاهای اطراف پارک ملی بوجاق با انجام نمونه برداری، مراقبت فعال و مستمر بیماری را انجام می دهند.
قائمی به مکاتبه با تعاونی مرغداران شهرستان و عدم صدور مجوز حمل کشتار برای مرغداری های در شعاع قرنطینه اشاره کرد و به مرغداران تاکید کرد از هر گونه جابجایی طیور کشتاری به خارج از شهرستان خوداری کنند.
سید علی قائمی خاطر نشان کرد سازمان دامپزشکی تجهیزات لازم  از قبیل ماسک، دستکش، چکمه، عینک مخصوص، لباس یکبار مصرف ، لباس فوکا برای ورود به آب، ماده ضد عفونی کننده و سمپاش های پشتی و موتوری در اختیار محیط بانان بوجاق قرار داده است.
قائمی از مردم شهرستان خواست تا هر گونه تلفات غیر عادی در پرندگان حیات وحش و طیور بومی در روستاها را به شبکه دامپزشکی شهرستان از طریق شماره ۱۵۱۲ و یا ۰۱۳۴۲۱۴۳۱۰۰ گزارش دهند و از هر گونه تردد به منطقه بوجاق اکیداً خودداری کنند و مواد خام دامی و پروتئینی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز و مورد تأیید دامپزشکی تهیه نمایند.
قائمی در پایان حمایت همه جانبه مسئولین شهرستانی برای پیشگیری از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را خواستار شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است